Türkiye'nin en iyi haber sitesi

kardeşliğiyle dünyaya örnek oldu

Vali Topaca, “Yüzyıllardan beri halkı, her inanç ve kültürden insanıyla bir arada kardeşçe ve hoşgörü içerisinde yaşamayı bildi” dedi

Giriş Tarihi: 4.7.2016
Hatay kardeşliğiyle dünyaya örnek oldu
Valisi Ercan Topaca, Defne ilçesine bağlı Çardaklı Mahallesi'nde gerçekleştirilen iftar yemeğine katıldı. Ramazan ayının bolluk, bereket ve kardeşlik ikliminde mahallelilerin yanında olup, onlarla beraber iftarlarını açmak istediklerini vurgulayan Vali Topaca, "Sizlerle beraber iftar yapmak bizim için mutluluk vesilesi oldu. En lezzetli iftarlarımızdan birisini burada yaptık. Sizlerle birlikte olmaktan dolayı çok lezzetli ve bereketli bir iftar yaşadığımıza inanıyorum" dedi.

"HER ZAMAN SIKI TUTTUK"
Birlikte yaşam kültürüyle Hatay'ın dünyaya örnek olduğunu aktaran Vali Topaca, "Bizler sadece rahmet ve bereket ayı ramazanda değil, her aramızdaki bu kardeşliği ve gönül bağını sıkı tuttuk. Yüzyıllardan beri Hatay halkı, her inanç ve kültürden insanıyla bir arada kardeşçe ve hoşgörü içerisinde yaşamayı bildi. Ve hala yaşattığı bu bir arada yaşama kültürü, bu dayanışma, tüm dünyaya örnek teşkil ediyor" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hatay kardeşliğiyle dünyaya örnek oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN