Türkiye'nin en iyi haber sitesi

projesi kadük kaldı

Giriş Tarihi: 4.7.2016
Köprü projesi kadük kaldı

’nin adını taşıyan nün temelinin atılmasının üzerinden 3 ay geçti. Projeye dair tek belirti olan temel çukuru da, hızla büyüyen otların arasında kaybolup gitti

'da temeli 30 Mart 3016 günü Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı 'nin de katıldığı görkemli bir törenle atılan Devlet Bahçeli sü'nün yerinde yeller esiyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü'nün siyasi bir şov ve gövde gösterisine çevirdiği temel atma törenine kazılan 2 çukurdan biri toprakla doldu, beton dökülen diğer temel ise hızla büyüyen otların arasında kayboldu gitti. Köprü çalışmalarının bayram sonrasında başlayacağı ümit ediliyor.

KADÜK PROJE
Başkan Hüseyin Sözlü'nün insanları kandırdığını öne süren AK Parti Adana İl Başkanı Fikret Yeni, temeli atılan ancak bugüne kadar hiçbir çalışma yapılmayan köprünün Adana'nın ihtiyacı olduğunu belirti. Başkan Yeni, "Ama bu haliyle değil. Köprü projesinde eksiklikler var. Yani siz karşıdan karşıya bir yol yaptınız. Ama tali yollar ne olacak? Ana damarı oluşturuyorsunuz. Ancak kılcal damarlar olmadan ana damarın bir anlamı yok. Normalde kadük bir proje" dedi.

ORTADA TEMEL YOK
Köprünün bu şekliyle Adanalının beklediği hedefe hizmet edecek bir proje olmadığını belirten Başkan Yeni, "Sözlü çıkıp 'Ben böyle yapacağım, şöyle yapacağım' dedi. 120-130 milyon TL gibi çok büyük yatırım bedelli projede bile insanlarımız kandırıldı. Temel atıldı ama ortada temel yok. Birçok habere konu oldu. Kendi genel başkanını bile kandırdı. Kendisine oy veren partililerini kandırdı. İnsanlar hevesle gittiler, destek verdiler ama maalesef kandırıldılar. Hiçbir şey yok ortada" diye konuştu.

ADANALILAR SAF DEĞİL
Adanalının kandırılacak kadar saf olmadığını vurgulayan Başkan Yeni, "Adana halkı 'Ben dedim oldu' tavrıyla kandırılmaya müsait değil. Adanalının ne kadar duyarlı olduğu 2014'ten sonra yapılan tüm seçimlerde ortaya çıktı. Yüzde 32 oy oranı ile başkan seçilen Sözlü'nün en son aldığı oy yüzde 19. Şu an bir seçim olsa alacağı oy yüzde 15'tir. Halk kendisine en ağır cevabı verecek vermesine de, kayıp olan yıla ne olacak? Yazık, günah bu şehre" şeklinde konuştu. Adana'nın hizmet konusunda bakir olduğunu ifade eden Başkan Yeni, şöyle konuştu: "Devlet yatırımı dışında yerel hizmetlerden hiçbir şey almamış bir şehir Adana. Tabiri caizse, çok ufak bir şey yapılsa ufak bir dokunuş olsa hissediliyor. Ancak Büyükşehir hiçbir şey yapmamış. Ceyhan'da 3 dönem başkanlık yaptı ama orada da hiçbir şey yapmamış. Zaten, kendi memleketi Ceyhan'da Büyükşehir oylamasında ikinci oldu. Birinci parti biziz. Çünkü Ceyhan halkı Sözlü'nün hiçbir şey yapmayacağını çok iyi biliyor. Tepkisini de ortaya koydu."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Köprü projesi kadük kaldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN