Bayramı’nı gururla kutluyoruz”

Giriş Tarihi: 5.7.2016
“Kurtuluş Bayramı’nı gururla kutluyoruz”

Belediye Başkanı Seyfi Dingil, İskenderun’un Bayramı’nı 5 Temmuz 1938 gününde olduğu gibi bugün de gururla, sevinçle ve coşkuyla kutladıklarını dile getirdi

İskenderun'un düşman işgalinden unun 78' yıldönümü törenlerle kutlanıyor. İskenderun halkının 5 Temmuz 1938'in, emperyalist güçlere karşı Kuvayi Milliye ruhu ile başlattığı haklı ve onurlu davasını zaferle sonuçlandırdığı gün olarak kutlandığını belirten İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, "Kurtuluş Bayramımızı 78 yıl önceki coşku ve gururla kutluyoruz" dedi.

ÖZLENEN ÇÖZÜM
Belediye Başkanı Seyfi Dingil, "Bu anlamlı gün, davasını, Hatay halkının milli iradesinin doğrultusunda sonuçlandığı tarihsel sürecin önemli aşamasıdır. Albay Şükrü Kanadlı komutasındaki ordumuz Fransız işgali altındaki İskenderun'a 5 Temmuz 1938'de girmiş, bir kurtuluş sevinci ve coşkusu yaratarak Hatay davasını özlenen çözüme büyük ölçüde yaklaştırmıştır" diye konuştu.

"ŞÜKRANLA ANIYORUZ"
Hatay davasının, Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşu için başlatılan ulusal kurtuluş mücadelesinin ayrılmaz bir parçası olduğunu vurgulayan Başkan Dingil şöyle dedi: "Misak-ı Milli'nin dışında kalan işgal altındaki Hatay mücadelesi, Kuvayi Milliye ruhuyla Hatay halkı tarafından başlatılmıştır. Değerli büyüklerimizin mücadelesi Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün desteği ve Türkiye Cumhuriyeti'nin diplomasi hamlesi, Hatay davasını istenen istikamette sonuçlanmasına neden olmuştur. Düşmandan kurtuluşumuzun 78'inci yıl dönümünde Mustafa Kemal Atatürk'ü, Albay Şükrü Kanadlı'yı, kahraman ordumuzu ve Hatay davasında canlarını feda eden şehitlerimizi şükranla ve saygıyla anıyoruz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
“Kurtuluş Bayramı’nı gururla kutluyoruz”
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN