Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Modanın olmak hayal değil

Giriş Tarihi: 5.7.2016
Modanın merkezi olmak hayal değil
Arıkan Mensucat Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Arıkan, 'nin yeni yeni markalaşmaya başladığını söyledi. Tekstile en büyük yatırımı yapan illerden birinin olduğunu dile getiren Arıkan, "Kahramanmaraş bu yatırımların karşılığını almalı ve modanın olmalı. Kentimizin marka olmasının yanında dünyaca ünlü markalara da ev sahipliği yapmalıyız" dedi.

MARKA SATIN ALACAK
Tekstil sektörünün zaman içerisindeki sıkıntılı süreçlerden geçerek bugünlere geldiğini söyleyen Mahmut Arıkan, firma olarak artık markalaşarak yola devam edeceklerini kaydetti. Hedeflerinin dünyadaki sayılı markalardan birini satın alarak mağazalar zinciri oluşturmak olduğunu belirten Arıkan, "Kahramanmaraş'ta en büyük yatırım tekstil sektörüne yapıldı. Kahramanmaraş bu yatırımların karşılığını almalı. Şehrimizde tekstil sektörü bu doğrultuda ilerlemektedir" dedi.

"ORTAK AKIL"
Dünya piyasasında markalaşmanın kolay olmadığına da dikkat çeken Arıkan, küresel rekabet içinde ekibin ve bilgi birikiminin önemine vurgu yaparak şunları söyledi: Küresel rekabette yatırımların, ekibin, bilgi birikiminin ve altyapının iyi olması gerekir. Artık firmaların kendi işletme kültürünü oluşturması lazım. Ben değil, biz demek lazım. Biz firma olarak tüm çalışanlarımızı idari ve teknik kadroyu yönetimin içerisine alarak ortak akıl oluşturduk. Dünyada ki tüm gelişmeleri takip ediyoruz.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Modanın merkezi olmak hayal değil
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN