Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şehir içi trafiğini Sümbüllü çözecek

Giriş Tarihi: 5.7.2016
Şehir içi trafiğini Sümbüllü çözecek

’ın kuzeyi ile güneyini birbirine bağlayacak olan Sümbüllü Bulvarı tamamlandığında kentteki sıkışıklığı da önemli ölçüde azalmış olacak

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Sümbüllü Bulvarı'nın trafiğe açılması ile şehir trafiğinin rahatlayacağını söyledi. Kahramanmaraş'ta ana yol ve bulvarların genellikle doğu-batı istikametinde bağlantılar sağladığı ancak kuzey-güney istikametinde fazla bir bağlantı olmadığına dikkat çeken Başkan Erkoç, "Sümbüllü Bulvarımız hizmete girdiği şehrimizin kuzey-güney bağlantısını da sağlamış olacak" dedi. Kentin kuzey bölgelerinden güneye gitmek zorunda olan vatandaşların şehir merkezini dolaşmak zorunda kaldıklarını hatırlatan Başkan Fatih Mehmet Erkoç, "Bu bulvarımız hizmete açıldığı zaman bu yöredeki insanlarımız şehir merkezine inmeden bu bulvarımızla daha çabuk güney kısmına inebilecekler. Böyle olunca Şekerdere'deki tıkanlığı bayağı bir azalmış olacak" diye konuştu.

ALTYAPI ÇALIŞMALARI
Sümbüllü Bulvarı, Onikişubat ilçesi sınırları içerisinde Haydarbey Mahallesi Bahçeci Hoca Bulvarı (Tekerek Yolu) ile Av. Mehmet Ali Kısakürek Caddesi'ni (Andırın Caddesi) birbirine bağlayan, yeni bir bulvar olarak, kentin batı kısmında ve kuzey- güney güzergahında ulaşımda büyük kolaylık sağlayacak. Şu anda Sümbüllü Vadisi'nde altyapı çalışmaları hızlı bir şekilde devam ediyor.

YÜKLER HAFİFLEYECEK
Sümbüllü Bulvarı'nın Kahramanmaraş'ın en önemli arterlerinden biri olacağını kaydeden Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, "Şehrimizin batısıyla merkezini ve doğusunu birbirine bağlayacak bir bulvar olacak. Bu bulvarın tamamlanması ile Şekerdere Bulvarı ve Ağcalı Bulvarı'nın yükleri önemli derecede hafiflemiş olacak. Çünkü bu bulvarımızı eğim olarak da çok kaliteli bir şekilde inşa ediyoruz. En prestijli bulvarımızdan biri olacak" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şehir içi trafiğini Sümbüllü çözecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN