Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Havuzlarda kulaç sesleri

Büyükşehir Belediyesi’nin duyarsızlığı sonucu adeta ahır olarak kullanılan havuzu ile ilgili ısrarlı yayınlarımız ses getirdi. Hatasını anlayan Büyükşehir havuzu yeniden hizmete açtı

Havuzlarda kulaç sesleri
'da kenar mahallelerdeki çocukların DSİ sulama kanallarında boğulmasını önlemek için kentin farklı noktalarına yapılan havuzlarından bazılarının çürümeye terk edildiği haberleri SABAH Güney'de manşet olmuştu. Hatasını anlayarak geri adım atan Büyükşehir Belediyesi vatandaşların ahır gibi kullandığı, bütün malzemelerinin çalındığı Mithatpaşa Mahallesi'ndeki yüzme havuzunu elden geçirdi ve yeniden halkın kullanımına açtı. Bunaltıcı sıcaklardan yüzme havuzu sayesinde kurtulan çocuklar, SABAH Güney'e teşekkür etti. Haberleri ile gündem yaratan, yaşanan sorunlara ışık tutan SABAH Güney, Pınar Mahallesi'ndeki bir yüzme havuzunda kaçak baraka yapılarak içinde kumar oynatıldığını, Mithatpaşa Mahallesi'ndeki bir yüzme havuzunun da artık çürümeye yüz tuttuğunu, vatandaşların soyunma odalarını ahır gibi kullanıldığını yazmıştı. Havuzlarda yaşanan skandala son veren Büyükşehir Belediyesi önce Pınar Mahallesi'ndeki yüzme havuzundaki kaçak yapıyı yıktı, işletmeci ile sözleşmesini iptal etti ve yeni bir düzenleme yaparak havuzun kapılarını gençlere açtı.

KULLANIMA AÇILDI
Büyükşehir Belediyesi Mithatpaşa Mahallesi'ndeki yüzme havuzunun içler acısı görüntüsüne de son verdi. Soyunma odaları ahır olarak kullanılan, muslukları, ampulleri, demir şebekeleri çalınan yüzme havuzunu elde geçiren Büyükşehir Belediyesi bu havuzu da gençlerin kullanımına açtı. 17 Mayıs 2016 tarihinde 'Yüzme havuzları koyun ahırı oldu', 24 Haziran 2016 tarihinde ise 'Mahalle havuzu Küheylan'a kaldı' haberiyle konuyu kamuoyuna duyuran SABAH Güney'in ısrarlı yayınları ses getirdi ve her iki havuz da vatandaşların kullanımına açılmış oldu.

TEŞEKÜR ETTİLER
Tamamen yenilenen havuzun kendilerine tahsis edilmesinden mutluluk duyduğunu belirten Yeşilyurt Spor Kulübü Başkanı Bilal Akkuş, "Büyükşehir Belediyesi'nin desteğiyle tadilat çalışmasını en kısa sürede tamamlayarak havuzumuzu açtık. Çocuklarımız, gençlerimiz yoğun ilgi gösteriyor" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Havuzlarda kulaç sesleri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN