Sanat için 66 proje yarışacak

Şehitkamil Belediyesi tarafından yaptırılacak sanat için ulusal düzeyde 66 mimari proje başvurdu. Başkan Fadıloğlu, birinci gelecek projeye 50 bin TL verileceğini söyledi

Giriş Tarihi: 8.7.2016
Sanat merkezi için 66 proje yarışacak
'te yapılacak yeni sanat için Şehitkamil Belediye tarafından açılan 50 bin TL lü Sanat Merkezi Ulusal Mimari Fikir Projesi Yarışması'na 66 mimari proje başvurdu. Değerlendirme sürecinin başladığını bildiren Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, "Gaziantep'e yakışır, nitelikli bir sanat merkezi inşa etmek istiyoruz" dedi.

YOĞUN BAŞVURU SEVİNDİRDİ
Yarışmaya 66 projenin başvurmasının sevindirici olduğunu söyleyen Başkan Fadıloğlu, "Sanat merkezi ile ilgili yarışmamızda jüri üyeleri projeleri değerlendiriyor. Çok değişik fikirleri görmek bizi ziyadesiyle mutlu etti. Bizim buradaki amacımız; özellikle sanat merkezi yapılırken çok nitelikli, şehrimize yakışır bir yapı oluşsun diye değişik bakış açılarından projeler elde etmekti" diye konuştu.

NİTELİKLİ BİR SANAT MERKEZİ
Başkan Fadıloğlu, "Gaziantep'te yıllardır proje yarışması yapılmıyordu. Türkiye'nin farklı noktalarından buraya gelip emek verdikleri için jüri üyelerimize teşekkür ediyorum. Şu anda sergimizi gerçekleştirdik. Hocalarımız bu projelerle ilgili ayrı ayrı çalışmalarını yapıyor. Amacımız; en nitelikli projeyi bulup onu uygulayarak Gaziantep'e yakışır, nitelikli bir sanat merkezi inşa etmek" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sanat merkezi için 66 proje yarışacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN