Türkiye'nin en iyi haber sitesi

AOSB, Ortadoğu ve Afrika’ya açılan kapı

’nin fiziki bakımdan 6’ncı büyük OSB’si olan Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi, yoğun talebi karşılayabilmek adına 624 hektarlık bir alanı yatırımcılara açıyor

Giriş Tarihi: 11.7.2016
AOSB, Ortadoğu ve Afrika’ya açılan kapı
'de kurulu 292 organize sanayi bölgesi arasında, fiziki büyüklük bakımından bin 590 hektarla 6'ncı sırada yer alan Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi (AOSB), yeni yatırımlarla büyümesini sürdürüyor. 407 işletmenin faaliyetini sürdürdüğü AOSB'de, 10 tesis inşaat, 20 tesis de proje aşamasında. AOSB'nin, Bilim, Sanayi ve Bakanlığından onay bekleyen 624 hektarlık genişleme alanında ise 180 işletmeye arsa tahsisi yapılması öngörülüyor.

624 HEKTAR YENİ ALAN
Adana'daki işsizlik sorununu çözmeye odaklanan AOSB, ayrıca bölgede yapılan üretim ve ihracatı da artırmayı planlıyor. Mevcut bin 590 hektar alanda yüzde 100 doluluğa ulaşan AOSB, yeni yatırımlar için aldığı yoğun talebi karşılayabilmek adına 624 hektarlık bir alanı yatırımcılara açıyor. Genişleme alanı için Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'na müracaat eden AOSB, Bakanlıktan onay bekliyor.

5 KITADAN SANAYİCİ
Proje aşamasında olan ve inşaatı halen devam eden 30 işletmenin yanı sıra, onay bekleyen genişleme sahasında farklı sektörlerde 180 yeni işletmeye arsa tahsisi yapılması planlanıyor. Yeni alanda, teknoloji yoğun, stratejik, katma değeri yüksek ve hızlı bir şekilde tamamlanacak yatırımlara öncelik verilmesi hedefleniyor. AOSB Başkanı Bekir Sütcü, "AOSB, Türkiye'nin Ortadoğu ve Afrika ülkelerine açılan kapısı. Adana ayrıca, Suriye ve Irak'taki kriz bittikten sonra bu ülkeleri besleyecek ilk şehir. Bizi, bölgedeki diğer OSB'lerden ayıran en büyük özelliğimiz Amerika ve Avrupa üzerine yoğunlaşmış olan ihracatımız. Ayrıca, AOSB, bünyesinde 5 kıtadan sanayici barındırıyor" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AOSB, Ortadoğu ve Afrika’ya açılan kapı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN