Türkiye'nin en iyi haber sitesi

dünyaya halı ihraç ediyor

Giriş Tarihi: 11.7.2016
Gaziantep dünyaya halı ihraç ediyor
Güneydoğu Anadolu Halı İhracatçıları Birlikleri'nin 2016 yılının ilk 5 ayına ait ihracat rakamları açıklandı. 1 Ocak–15 Haziran tarihleri arasında 149 ülkeye 589 milyon 760 bin dolarlık ihracat yapıldığını söyleyen GAHİB Başkanı Selahattin Kaplan 2023 hedeflerinin gerçekleşmesine yönelik çalışmalara hız vereceklerin de belirtti.

HEYET GÖNDERİLECEK
GAHİB Başkanı Kaplan, TİM ve Ekonomi Bakanlığı tarafından ve 'in eşleştirilerek Gaziantep'in bu pazarda daha etkin çalışmalar yürütmesi yönündeki projeleri desteklediklerini de ifade etti. Kaplan, "Eylül ayı içerisinde 'Makine Halısında Sürdürülebilir Liderlik URGE Projesi' kapsamında 'ye bir heyet gönderileceğini ve burada gerekli incelemelerin yapılacağını da söyledi.

2023 HEDEFİNE DOĞRU
Halı sektörünün çeşitli sorunlarının masaya yatırıldığı istişare toplantısında sektörde çalışan işçilere yönelik 2–17 Temmuz tarihleri arasında izin verilmesi ve bütün sektörün ortak uyması gerektiği yönünde tavsiye kararı da alındı. Kaplan "2023 hedeflerimizi belirledikten sonra bu hedeflerimize başarıyla ulaşabilmemiz için firmalarımız gerekli alt yapı çalışmasını ve makine parkurlarındaki yatırımlarını tamamladı" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gaziantep dünyaya halı ihraç ediyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN