Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Genç yazar kitabını sokaklara bırakıyor

Giriş Tarihi: 12.7.2016
Genç yazar kitabını sokaklara bırakıyor

Balca Yücesoy, kaleme aldığı ‘Ruhum Hep 4 Mevsim’ isimli kitabını, insanlara mutlu sürprizler yapmak ve okumaya teşvik etmek için üzerine yazdığı iyilik temalı notlarla sokaklara bırakıyor

Adanalı yazar Balca Yücesoy, 'Ruhum Hep 4 Mevsim' isimli ilk kitabını, insanlara mutlu sürprizler yapmak ve okumaya teşvik etmek, insanlara sürprizler yapmak için üzerine yazdığı notlarla, sokakların çeşitli yerlerine bırakıyor. Sosyal medyada #kitapsenibulsun etiketiyle insanlara ulaşmaya çalışan genç yazar, bu mutluluk hareketini bir akım haline getirmek için başka yazarları ve okurları da örgütlemeye çalışıyor.

MUTLULUK AKIMI
Başlattığı mutluluk akımını yaymak için başka yazarları da örgütlediğini anlatan Balca Yücesoy, kendisiyle birlikte 8 yazarın kendi kitaplarını kendi şehirlerinin sokaklarına bıraktığını ifade etti. Amacının mutluluk yaymak dışında insanların da kitap okumasını sağlamak olduğunu kaydeden Yücesoy, "Yolda sürpriz bir şekilde kitap bulan bir kişi istemese de o kitabı okuyacaktır, en azından merak edecektir" dedi. Kitaplarına küçük notlar yazarak insanları onları mutlu etmeye, gülümsemeye, iyi davranmaya teşvik etmek istediğini de vurgulayan Yücesoy, "'Dünyayı iyilik kurtaracak'tan yola çıkarak böyle bir şey yaptım. Kitabımı bir taksinin arka koltuğuna bıraktım, bir arabanın üstüne, bir apartmanın önüne bıraktım. Yazarlar bitince de insanlar kendi okudukları kitapları, kendi notlarıyla sokaklara bıraksın istiyorum" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Genç yazar kitabını sokaklara bırakıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN