İhracatçılardan Erdoğan’a destek

AKİB Başkanı Kavak, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ile ilişkilerin düzelmesi konusunda attığı adımı yürekten desteklediklerini söyledi

Giriş Tarihi: 12.7.2016
İhracatçılardan Erdoğan’a destek
Akdeniz Yaş Meyve-Sebze İhracatçıları Birliği (AKİB) Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kavak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Federasyonu ile yaşanan krizin sonlandırılması için attığı adımı gönülden desteklediklerini söyledi. Atılan adımın ihracatı olumlu etkileyeceğini anlatan Kavak, "Yaşanan krizden dolayı 'ya yaptığımız ihracat, 2015 yılının ilk 6 ayına göre, 2016 yılının ilk 6 ayında yüzde 80 düştü" dedi.

YÜZDE 50'Sİ RUSYA'YA
Rusya'nın için yaş sebze ve meyve ihracatı konusunda çok önemli bir ülke olduğunu belirten Kavak, "Rusya Türkiye için önemli bir pazar. Türkiye'nin toplam yaş sebze ve meyve ihracatının hemen hemen yarısını bizler Rusya Federasyonu'na yapıyoruz. Dolayısı ile uçak krizi ile birlikte iki ülke arasında başlayan gerilim en çok yaş sebze ve meyve sektörünü etkiledi" diye konuştu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Rusya ile Türkiye arasındaki gerilimin bitirilme noktasında attığı adımı yürekten desteklediklerini ifade eden Kavak, "Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a şahsım ve sektörüm adına teşekkür ediyorum. Her iki ülke arasındaki gerilimi yumuşatmaya yönelik atılan bu adımları destekliyoruz. Atılan bu adımdan en çok yaş sebze ve meyve sektörü yararlanacak" şeklinde konuştu.

OLUMLU ETKİLEYECEK
Olumlu gelişmenin etkisinin birçok sektörde görüldüğünü vurgulayan Kavak şunları söyledi: "Turizm sektöründe görülmeye başlandı. En kısa zamanda bunun tarım ürünlerine, yaş meyve ve sebze sektörüne de yansımasını bekliyoruz. Bu ülkemiz için olumlu bir gelişme."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İhracatçılardan Erdoğan’a destek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN