Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İşgaller sürüyor belediyeler izliyor

Giriş Tarihi: 13.7.2016
İşgaller sürüyor belediyeler izliyor

Büyükşehir ve Çukurova Belediyesi’nin Turgut Özal Bulvarı’ndaki işgalleri sonlandırma girişimleri lafta kaldı. Aradan geçen 4 aya rağmen işgaller sürüyor, belediyeler uyuyor

'nın en gözde semtlerinden Turgut Özal Bulvarı'nda onlarca işletmenin neden olduğu kaldırım işgallerini ortadan kaldıracağını açıklayan Büyükşehir Belediyesi ile Çukurova Belediyesi'nin aradan 4 ay geçmesine rağmen sesini çıkarmamasının arkasında yatan neden merak ediliyor. Bulvarda 62 işletmenin işgalci konumunda olduğunun belirlenmesine ve bu işyerlerine tebligat yapılmasına rağmen işgallere son verilmemesi akıllarda soru işareti yaratıyor.

SABAH GÜNEY UYARMIŞTI
Adana'da keyfi bir şekilde hayata geçirilen sarı çizgi uygulaması ve başta Turgut Özal Bulvarı olmak üzere kentin bir çok noktasında yaşanan kaldırım işgalleri 26 Mart 2016'da SABAH Güney'de "Kaldırım işgaline sarı çizgiyle kılıf" başlığıyla kamuoyuna duyurulmuştu. 29 Mart 2016 günü ise "Kaldırım işgaline neşter vuruluyor" haberiyle Büyükşehir ve Çukurova Belediyesi'nin Turgut Özal Bulvarı'nda yaşanan işgallere son vereceği müjdesi verildi.

2 İŞYERİ DİKKATE ALDI
Büyükşehir Belediyesi, Ocak ayında Çukurova Belediyesi'ne yazı göndererek Turgut Özal Bulvarı'nda 64 işyerinin neden olduğu kaldırım işgaline son verilmesini istedi. Büyükşehir'in verdiği listedeki işyerlerini tek tek inceleyen Çukurova Belediyesi, işyerlerinden yasal süre içinde bu işgallerin sonlandırılmasını istedi. Çukurova Belediyesi'nin yaptığı uyarıyı dikkate alan iki işyeri işgale son verirken, geri kalan 62 işyeri bu uyarıları takmadı.

GÖZ MÜ YUMULUYOR?
Çukurova Belediyesi'nin, 62 işyerinin kaldırım işgaline neden olan bölümlerinin yıkılması için gerekli olan encümen kararlarını almasına rağmen işlemleri bir türlü hayata geçirilemedi. Kaldırımların asıl sahipleri olan yayalara tahsis edileceği müjdesini veren Büyükşehir ve Çukurova Belediyesi'nin, aradan geçen 4 aya rağmen işgali sonlandırmaması merak uyandırdı. Bulvarda oturan vatandaşlar, "Özellikle Büyükşehir Belediyesi'nin bu konuda çekimser kalmasına anlam veremiyoruz. İşgalleri sona erdirme yetkisi kendilerde. Yıkımı sağlayacak, kaldırımları yayalara açacak" dediler.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İşgaller sürüyor belediyeler izliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN