Türkiye'nin en iyi haber sitesi

OSB’ler yatırım ve istihdamın

Giriş Tarihi: 16.7.2016
OSB’ler yatırım ve istihdamın merkezi

Valisi Mahmut Demirtaş, organize sanayi bölgelerinin, yatırım ve istihdam merkezleri özellikleri ile ekonomik kalkınmanın en önemli anahtarları olduğunu söyledi

Valisi Mahmut Demirtaş, Ceyhan'da yaklaşık 121 hektarlık alanda kurulması planlanan ve Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın onayı ile yer seçimi geçtiğimiz aylarda tamamlanan Ceyhan Organize Sanayi Bölgesi'nin kurulacağı alanda incelemelerde bulundu. Vali Demirtaş, üssü olarak tanımlanan Ceyhan'ın, Adana ve ülke ekonomisine büyük katkıları olacağını söyledi. Vali Mahmut Demirtaş, Ceyhan Kaymakamı Mustafa Ünlüsoy, Yumurtalık Kaymakamı Asalet Karabulut, Ceyhan Belediye Başkanı Alemdar Öztürk, Adana Sanayi Odası Başkanı Zeki Kıvanç ile kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcilerinin de hazır bulunduğu incelemeleri sırasında, Ceyhan Ticaret Odası Başkanı Şeref Can ve diğer yetkililerden bilgi aldı.

İSTİHDAM MERKEZİ
Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi örneğini veren Vali Demirtaş, "Türkiye'nin çeşitli illerindeki OSB, yatırım ve istihdam merkezleri özellikleri ile ekonomik kalkınmanın en önemli anahtarlarıdır. Belirlenen geniş bir alanda kurulacak olan organize sanayi bölgesi, enerji üssü olarak da tanımlanan Ceyhan ilçesinin yanı sıra Adana, bölge ve ülke ekonomisine çok önemli katkılar sunacak" dedi.

HIZLA GERÇEKLEŞECEK
Ceyhan Organize Sanayi Bölgesi'nin kent, bölge ve ülke ekonomisine kazandırılacak olmasında emeği geçenlere teşekkür eden Vali Demirtaş, Ceyhan Organize Sanayi Bölgesi'nin oluşturulmasında ilgili kurum ve kuruluşlar nezdindeki çalışmaların hızlı bir şekilde gerçekleştirileceğini sözlerine ekledi. Vali Demirtaş, ziyareti sırasında Ceyhan Enerji İhtisas Endüstri Bölgesi'nde de incelemede bulunarak, ilgili kişi ve kuruluşlardan bilgi aldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
OSB’ler yatırım ve istihdamın merkezi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN