i çapında yaparız

Giriş Tarihi: 17.7.2016
Festivali dünya çapında yaparız

’nin Ulukışla ilçesine bağlı Darböğazı köyünde yetişen kirazların ya ihraç edildiğini belirten Başkan Faruk Akdoğan, “Kiraz ini uluşlararası düzeyde yapacağız” dedi

Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, Belediyesi'nin ana sponsorluğunda bu yıl 16'ıncısı düzenlenen Darboğaz Kiraz Kültür ve Sanat ini önümüzdeki yıllarda uluslararası boyuta taşıma gayreti içinde olacaklarını açıkladı. Başkan Faruk Akdoğan, 1600 metre rakımda yetiştirilen kirazları 95 ülkeye ihraç edilen ve çapında haklı bir üne kavuşan Darboğaz Kirazı ile ilgili düzenlenen festival ile ilgili açıklama yaptı. Ulukışla ilçesine bağlı Darboğaz köyünde 2 gün süren ve renkli görüntülere sahne olan festivale bu yıl Niğde Belediyesi olarak ev sahipliği yaptıklarını belirten Başkan Faruk Akdoğan, "Darboğazlı hemşerilerimizin talebi doğrultusunda kiraz festivalinin düzenlenmesini biz üstlendik. Niğde Belediyesi olarak hiçbir köy ve kasabamızı birbirinden ayırt etmedik. Merkeze kadar uzak olursa olsun köy ve kasabalarımızdan gelen talepleri yerine getirme gayreti içinde olduk" dedi.

AKDOĞAN'A HEDİYE
Festivalin birlik ve beraberlik açısından önemli olduğuna işaret eden Başkan Akdoğan "Darboğaz kirazının uluslararası arenada daha çok tanıtılmasına, bu tür organizasyonların etkili olacağını düşünüyorum. Önümüzdeki yıl daha kapsamlı geniş bir programla beraber olacağız. Bu festivali uluslar arası bir festivale dönüştürmenin gayreti içinde olacağız" diye konuştu. Darboğaz Köyü Muhtarı Durmuş Güven ise festivalinin yeniden düzenlenmesine katkı sağlayan Belediye Başkanı Faruk Akdoğan'a günün anısına el dokuma halı seccade hediye etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Festivali dünya çapında yaparız
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN