Çağ’lı öğrencilerin başarıları

Öğrenimi dili İngilizce olan ancak İspanyolca, Almanca, Çince, Rusça, Fransızca’yı da ikinci yabancı dil olarak veren Çağ Üniversitesi’nde eğitim alan öğrenciler, uluslararası başarılara imza atıyorlar

Giriş Tarihi: 18.7.2016
Çağ’lı öğrencilerin dünya başarıları
Amerika Birleşik Devletleri tarafından her yıl verilen "Öğrenci Liderler Enstitüsü Bursu"nu, bu yıl da Çağ Üniversitesi öğrencisi kazandı. 'den 5 öğrencinin, genelinde ise 20 öğrencinin kazandığı bursu bu yıl, Çağ Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencisi, Öğrenci Konseyi Başkanı Oğuzhan Uçman kazandı. Uçman, ABD'de hem ülkemizi, hem de Çağ Üniversitesi'ni temsil edecek.

EFPSA'NIN TERCİHİ OLDU
Çağ Üniversitesi Psikoloji Bölümü 3. sınıf öğrencisi Ayşenur Metli de elde ettiği başarı ile gurur verdi. Ayşenur Metli, binlerce aday arasından Avrupa Psikoloji Öğrencileri Birliği Federasyonu (EFPSA) tarafından her yıl dünya çapında düzenlenen konferansa seçildi. Federasyon, binlerce başvuru arasından dünya genelinde 300, 'den ise sadece beş öğrenciyi kabul etti.

AVRUPA'NIN YILDIZI
Avrupa'nın en büyük öğrenci ağı olan Erasmus Student Network (ESN) bünyesinde, ESN Türkiye ve ESN International düzeylerinde çağ Üniversitesi'ni temsil eden ESN Çağ International Student Club, yine çok önemli bir ödüle layık görüldü. ESN Çağ, 2015-2016 yılı Güz Dönemi'nde SocialErasmus Haftası'nda gerçekleştirdiği projeler ile SocialErasmus Haftası Yıldızı ödülünü aldı.

ÖDÜL ÜSTÜNE ÖDÜL
SocialErasmus Projeleri, Çağ Üniversitesi'ne Erasmus Öğrenci Değişim Programıyla Avrupa ülkelerinden gelen öğrencilerle birlikte gerçekleştirilen sosyal sorumluluk projelerini kapsıyor. Bu projelerin koordinasyonunu başta SocialErasmus Koordinatörü ve Yönetim Kurulu Üyesi Çağla Karakılıç olmak üzere, ESN Çağ Yönetim Kurulu ve gönüllü üyeleri sağlıyorlar. ESN Çağ, ExchangeAbility Koordinatörü Nuray Okat öncülüğünde yapılan Rehabilitasyon Merkezi Ziyareti projesi ile 2015-2016 Bahar Dönemi en iyi ExchangeAbility ödülünü almaya hak kazandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çağ’lı öğrencilerin dünya başarıları
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN