Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çakacak: Amaçlarına asla ulaşamayacaklar

Valisi Özdemir Çakacak, 15 Temmuz kalkışmasıyla ilgili olarak ülkedeki barış ortamına kast edenlerin amaçlarına kesinlikle ulaşamayacaklarını söyledi

Giriş Tarihi: 18.7.2016
Çakacak: Amaçlarına asla ulaşamayacaklar
Valisi Özdemir Çakacak, Türk Silahlı Kuvvetleri içerisindeki bir grup FETÖ terör örgütü mensubu askerler tarafından düzenlenen 15 Temmuz kalkışmasının amacına ulaşamayacağını söyledi. Vali Özdemir Çakacak, Cumhuriyeti'nin bütünlüğüne kast eden bedbahtların en ağır şekilde cezalandırılacağının da altını çizdi. Vali Özdemir Çakacak, kalkışma sonrası direnerek sağduyulu davranan tüm Mersin halkına da teşekkür ettiğini söyledi.

KISA SÜRELİ HAREKET
Emniyet Müdürlüğü'nde habercilerde sohbet eden Vali Çakacak, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) ülke yönetimine el koyduğu şeklindeki korsan bildirinin ardından Mersin'de kısa süreli hareketli anlar yaşandığını belirterek, "Akdeniz Bölge Komutanı Tuğamiral Nejat Atilla Demirhan, kendisini 'Sıkıyönetim Garnizon Komutanı' olarak ilan etti. 3. Sınıf Emniyet Müdürü Hasan Basri Dağdelen de Demirhan'a bağlılığını bildirip komutan yardımcısı olarak atandığını bildirdi" şeklinde konuştu. Demirnhan'ın Dağdelen'e ait polis telsizini alarak tüm güvenlik güçlerine darbeye ilişkin anons geçmek istediğini anlatan Çakacak, şöyle dedi: "Merkezimiz olanların farkına vararak telsizin ulaşımını kapattı. Emniyet Müdürümüzü arayan Demirhan, 'Vali beyi gözaltına alın' talimatı verdi. Ancak müdürümüz buna uymadı ve 'Savcılıkça soruşturma başlatıldı. Gözaltına alınacak kişi sizsiniz' dedi. Daha sonra Demirhan ile Dağdelen yakalanarak emniyete getirildi" diye konuştu.

EN AĞIR CEZA VERİLECEK
Yaşananların Türk milletinin birlik ve beraberliğini bir kez daha gözler önüne serdiğine dikkat çeken Vali Çakacak, "Ülke genelinde herkes meydanlara inerek demokrasiye sahip çıktı. Mersin'de en küçük bir sorun yaşanmadı. Polisimiz kentin her yerinde gerekli önlemleri aldı. Bu girişimde bulunanlar ve Cumhuriyeti'nin bütünlüğüne kast edenler en ağır şekilde cezalandırılacaktır. Vatandaşlarımız içlerini ferah tutsunlar. Türkiye Cumhuriyeti Devleti kolay teslim olmaz" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çakacak: Amaçlarına asla ulaşamayacaklar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN