Savunma yapmadı

Özgecan Aslan’ın katili Ahmet Suphi Altındöken’i öldürüp, babası Necmettin Altındöken’i yaraladığı iddia edilen sanıklardan G.A. ilk duruşmada savunma yapmadı

Giriş Tarihi: 20.7.2016
Savunma yapmadı
F Tipi Yüksek Güvenlikli Ceza İnfaz Kurumu'nda Özgecan Aslan'ın katilleri Ahmet Suphi Altındöken'in öldürülmesi, babası Necmettin Altındöken'in silahlı saldırıya uğraması olayı ile ilgili 1'i tutuksuz, 1'i kadın7 şüphelinin 'Taammüden öldürme, öldürmeye teşebbüs, infaz kurumuna yasak eşya sokmak, memurun görevini kötüye kullanması, kişiyi hürriyetinden yoksun kılma' suçlarından yargılanmalarına başlandı. Adana 5. Ağır Ceza Mahkemesi heyetinin yayın ve yayım yasağı aldığı duruşmada tutuklu sanıklardan hükümlü G.A. infaz koruma memuru H.A.Ö. ve restoran sahibi tutuksuz S.A. bulunurken, diğer sanıklar SEGBİS'le bağlandı. G.A. ve A.T.B. bu duruşmada savunma yapmayacaklarını söylerken, diğer sanıklar da haklarındaki iddiaların asılsız olduğunu öne sürdü. Duruşma, 5 Eylül'e ertelendi. Olay F Tipi Yüksek Güvenlikli Ceza İnfaz Kurumu'nda 12 Nisan'da meydana gelmişti. Özgecan Aslan'ın katilleri Ahmet Suphi Altındöken öldürülmüş, babası Necmettin Altındöken de yaralanmıştı. Başsavcılık açıklamasında olay, o tarihte paralel örgüt davasından tutuklu F.Y. ve G.A.'nın spora götürülmesi sırasında meydana gelmişti. G.A. üzerinde sakladığı silahla 2 infaz memurunu koridora kilitledikten sonra, mazgaldan ederek, Ahmet Suphi'yi öldürmüş, babasını yaralanmıştı.

6 KİŞİ TUTUKLANDI
Yapılan soruşturmada silahı cezaevine soktuğu ileri sürülen G.B. adlı kadın, hükümlü kocası H.B., silahın cezaevine sokulmasına yardımcı olduğu belirlenen gardiyan H.A.Ö. ve onun restoranını çalıştıran S.A., azmettiricilikle suçlanan hükümlü A.T.B., olay sırasında memurları oyaladığı iddia edilen belediye personeli F.A. ile olayı gerçekleştiren G.A. tutuklandı. G.A. adlı hükümlü hakkında ağırlaştırılmış müebbet ve 52 yıl, diğer sanıklar hakkında da ağırlaştırılmış müebbet ve 28'er yıla kadar hapis talep edildi. S.A. adlı tutuksuz sanık hakkında da 5 yıla kadar ceza istendi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Savunma yapmadı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN