Türkiye'nin en iyi haber sitesi

protokolünden provokasyon uyarısı

’da Vali Ercan Topaca, milletvekilleri, belediye başkanları ve siyasi partilerin il başkanları birlik ve beraberlik bildirisine imza atarak halkı provokasyonlara karşı uyardı

Giriş Tarihi: 25.7.2016
Hatay protokolünden provokasyon uyarısı
Valisi Ercan Topaca, milletvekilleri Âdem Yeşildal, Mevlüt Dudu, Mehmet Öntürk, Necmettin Ahrazoğlu, Serkan Topal, Orhan Karasayar, Birol Ertem, Fevzi Şanverdi, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Hüseyin Yayman, belediye başkanları ve AK Parti, CHP ve MHP'nin il başkanları bir araya gelerek darbeye karşı ortak bildiri imzaladı. Milletvekilleri Hacı Bayram Türkoğlu ve Hilmi Yarayıcı, mazeret bildirerek toplantıya katılmadı. Hazırlanan bildiriyi okuyan Vali Ercan Topaca, özellikle Hatay halkını provokasyonlara karşı uyardı.

DÜNYAYA MESAJ VERDİ
Hatay Valiliğinde düzenlenen toplantıda hazırlanan bildiriyi Vali Ercan Topaca okudu. Demokrasiyi tehdit eden iç ve dış mihraklara karşı birlikte hareket etme iradesi ile tüm dünyaya seslendiklerini belirten Topaca, "Bizler, siyasi kimlik ve görüşlerimizi bir kenara bırakarak, devletimizin birlik ve bütünlüğünü, milletimizin kardeşliğini, ülkemizde binlerce yıldır devam eden hoşgörü ve sevgi ortamı ile demokrasimizi tehdit eden iç ve dış mihraklara karşı birlikte hareket etme iradesiyle bütün dünyaya sesleniyoruz" dedi.

ASIL KAHRAMAN MİLLET
15 Temmuz'daki hain kalkışmayı kınadıklarını kaydeden Vali Topaca şunları söyledi: "Bu saldırıyı yapan FETÖ ve destekçilerini lanetliyoruz. Darbe teşebbüsünün ilk anından bu yana milli mücadele ruhunu hatırlatan birlik ve beraberlikle, Çanakkale'deki gibi meydanları doldurarak, devletinin yanında dik duran ve bu hain kalkışmanın engellenmesi sürecinin asıl kahramanı olan milletimize şükranlarımızı sunuyoruz. Canını ortaya koyan kahraman şehitlerimizi bir kez daha rahmetle, şükranla ve minnetle yâd ediyoruz." "Kadın-erkek, genç-yaşlı, inancı, mezhebi, kökeni ne olursa olsun, tüm farklılıklarımızı unutarak hep birlikte demokrasiye ve aydınlık geleceğimize sahip çıkmak için omuz omuza büyük bir sınav verdik. Bu sınavdan alnının akıyla çıkan hemşerilerimize minnettarlığımızı ifade ediyoruz. Bu millet sahnesine çıktığı andan bugüne kadar, hürriyet ve istiklali için sayısız badireler atlatmıştır. Tarih, milletimizin birlik ve bütünlüğünü muhafaza ettiği zaman, aşamayacağı hiçbir engelin olmadığına defalarca tanıklık etmiştir."

"DİKKATLİ OLMALIYIZ "
"Asırların birikimi ile oluşan hoşgörü ve kardeşlik iklimi içerisinde yaşadığımız Hatay'da, çok önemli ve hassas bir süreçten geçiyoruz. Bu günlerde her inanç ve kültürden insanımızla toplumsal birlik ve dayanışma anlayışımızı daha da güçlendirmek ve huzurumuzu tahkim etmek mecburiyetindeyiz. Siyasi görüş, kanaat ve anlayış farklarını bir kenara bırakarak safları sıklaştırmalı, birbirimizi daha içtenlikle kucaklamalıyız. Bizleri ayrıştıracak davranışlardan kaçınarak, provokasyonlara karşı dikkatli olmalıyız." "Hiçbir silah ve hiçbir güç, milletimizin gücünün karşısında duramayacaktır. Çok açık söylüyoruz ki, tek yürek ve tek yumruk olursak daima kazanan biz olacağız ve hainlerin planları bozulacaktır. Bu vatan toprakları üzerinde, ay yıldızlı al bayrağımızın gölgesi altında, 79 milyon olarak biriz, beraberiz, kardeşiz ve birlikte varız. Bizler; demokratik, laik ve sosyal hukuk devleti olan cumhuriyetimize sahip çıkacağımızı ilan ediyor, bu vesile ile bu değerleri korumak ve sahip çıkma konusunda her zaman milletimizin yanında yer alan askerimize, polisimize ve aziz milletimize şükranlarımızı sunuyoruz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hatay protokolünden provokasyon uyarısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN