Günsel: Dikkatli ve çok sabırlıyız

Giriş Tarihi: 26.7.2016
Günsel: Dikkatli ve çok sabırlıyız

Suat Günsel, “Milli hedeflere hücum eden ve milletin inanç bütünlüğünü zedelemeye yönelik kalkışmanın karşısında durma azminin, Yakın Doğu’da da mevcut olduğunu” vurguladı

Yakın Doğu Üniversitesi Kurucu Rektörü Dr. Suat Günsel, milli kavramının bütün boyutlarının gerekli kıldığı prensipler doğrultusunda oluşan azimleriyle dünü bugüne, bugünü de yarına bağlayacaklarını belirtti. Günsel, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın işaret ettiği ve kendilerine yüklediği görevler başta olmak üzere 'nin varlık ve kalkınma mücadelesinin gerekleri doğrultusunda pekişen kararlılıklarını ifade etti. YDÜ Kurucu Rektörü Günsel, "YDÜ'nün Seslenişi" başlığıyla yayımladığı açıklamasında, "İçinde bulunulan milli mesele" konusundaki görüşlerini paylaştı. YDÜ'nün her kademesindeki mensuplarının varlıklarını ta başlangıçtan beri görevlerinin idraki içerisinde sürdürdüğünü kaydeden Günsel, bu idrakin kendini "milli ve demokratik ilkeler doğrultusunda ile inanç birlikteliği taşımak" ve "Kıbrıs Türkü'nü, KKTC'yi yalnızca eğitsel olarak değil, tarihi ve toplumsal olarak da temsil eden önde gelen önemli bir dinamik olduğu bilincini her zaman görev olarak yüklenmek" şeklinde gösterdiğini anlattı. Suat Günsel, "Bu bakımdan milli hedeflere hücum eden, demokrasiyi çiğneyen ve milletin inanç bütünlüğünü zedelemeye yönelik kalkışmanın karşısında durma azminin, Yakın Doğuluların 35 seneye uzanan birikiminde mevut olduğunu" vurguladı. Günsel, "Bu birikimin, eğitimsel ve kültürel boyutlardaki ilke ve icraatları her zaman Cumhuriyeti Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) başkanlığı norm ve telkinleri doğrultusunda olmuştur" ifadelerine yer verdi.

VARLIK VE KALKINMA
Günsel, açıklamasında şunları söyledi: "Şimdi kalkışmanın merkezinde görülen FETÖ'cülerin yaptığı menfur hadisenin yanı sıra her tür terör faaliyetine karşı dikkatli ve sabırlı bir zihniyet ile bugünlere ulaştığımızı bir kez daha vurgulamak isteriz. Türkiye Cumhuriyetimizin Sayın Cumhurbaşkanı'nın işaret buyurdukları temel hususların bizlere tahmil ettiği görevler olmak üzere; ülkemizin, KKTC'nin, varlık ve kalkınma mücadelesinin gerekleri doğrultusunda pekişen kararlılığımızı kuvvetle vurgulamak isteriz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Günsel: Dikkatli ve çok sabırlıyız
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN