lılar tahrik tuzağına düşmez

Valisi Ercan Topaca Hatay’ın bütünlüğünü bozmaya çalışanlara seslendi: Birliğimizi bozmaya çalışanlar biz meydanları doldurdukça başarılı olamayacak

Giriş Tarihi: 28.7.2016
Hataylılar tahrik tuzağına düşmez
'da binlerce kişi Cumhuriyet Alanı'nda demokrasi nöbetini sürdürüyor. Valilik, Büyükşehir Belediyesi, milletvekilleri, belediye başkanları, il başkanları ve semavi dinlerin kanaat önderlerinin destekleriyle düzenlenen Hatay Milli Birlik ve Kardeşlik Buluşması'na binlerce vatandaş katıldı. Sünni, Alevi, Hıristiyan, Musevi, herkesin tüm dünyaya birlik ve beraberlik mesajları veren Hatay, hoşgörüsü ve kardeşliği ile bir kez daha öne çıktı.

SİNSİ BİR PLAN
Vali Ercan Topaca, Hatay'ın birliğini, dirliğini bozmak isteyenlerin tuzağına düşmeyeceklerini söyledi. 15 Temmuz ihanetinin, 40 yıllık sinsi bir planı nihayete erdirme girişimi olduğunu belirten Topaca, "Adına cemaat diyerek kendisine dini bir kutsiyet atfedip halkın dini duygularını sömüren örgüt, okulları ve dershaneleriyle ihtiyaç duyduğu insan kaynağını çekirdekten yetiştirerek 40 yıldır hem devletin hem de milletin imkanlarını kendi amaçları için kullandı" dedi.

TAHRİK DENEMELERİ
"Tehlike tam anlamıyla geçmiş değil" diyen Vali Topaca şöyle konuştu: Millet duvarına çarpan bu şebekenin başarısız girişiminden sonra, ülkede bir kaos ortamı oluşturmayı deneyebilirler. Bizi bir olduğumuzda yenemeyeceklerini anladıkları için birliğimizi, dirliğimizi bozmaya çalışabilirler. Biz Türk milleti olarak bu tuzaklara düşmeyeceğiz. Ancak, yine de dikkatli olmalıyız. Olay sıcaklığını korurken, hüznümüz, öfkemiz tazeyken bu hainler duygularımızı tahrik edebilirler.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hataylılar tahrik tuzağına düşmez
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN