çalışanlarından ‘Demokrasi Yürüyüşü’

Giriş Tarihi: 28.7.2016
Sağlık çalışanlarından ‘Demokrasi Yürüyüşü’

Kamu Hastaneleri Birliğine bağlı çalışanları düzenledikleri ‘Demokrasi Yürüyüşü’ ile kalkışmayı protesto etti, devam eden demokrasi nöbetine destek verdi

Kamu Hastaneleri Birliğine (KHB) bağlı çalışanları düzenledikleri 'Demokrasi Yürüyüş' ile darbe girişimini protesto etti. Mustafa Kemal Paşa Bulvarı Şehit Mustafa Sarı Altgeçidi'nde toplanan çok sayıda doktor, hemşire ve sağlık personeli, sloganlar eşliğinde Uğur Mumcu Meydanı'na yürüdü. Sağlık çalışanları burada Adana Milli İradeye Saygı Platformu tarafından düzenlenen 'Demokrasi ve Milli İradeye Saygı Mitingi'ne katıldı.

VATANA İHANET
Adana KHB Genel Sekreteri Osman Kürşat Arıkan, "Bugün demokrasiye ve milli iradeye sahip çıkma günüdür. Türk milletinin kaynakları ile vatanımızı ve milletimizi korumakla yükümlü ordumuzun içine gizlice sızmış bu hain çete, kendilerine karşı çıkan vatansever askerlerimizi, polislerimizi ve sivil vatandaşlarımızı şehit etmiştir. Ayrıca Sayın Cumhurbaşkanımızı öldürme girişiminde bulunmuşlardır. Bu hain ve katil güruhun, alçakça saldırısı kendilerinin de yetiştikleri vatanlarına ve vatandaşına karşı yapılmış bir tir" dedi. Milletin iradesi ile yeni bir tarih ya- Sağlık çalışanlarından 'Demokrasi Yürüyüşü' Adana Kamu Hastaneleri Birliğine bağlı sağlık çalışanları düzenledikleri 'Demokrasi Yürüyüşü' ile kalkışmayı protesto etti, devam eden demokrasi nöbetine destek verdi zıldığını belirten Arıkan, "Bu irade, Türkiye'nin artık darbelerle yönetilemeyeceğini tüm dünyaya göstermiştir. Bu müessif olay, birlere bir kez daha şu gerçeği göstermiştir; bir olarak, diri olarak, birlik ve beraberlik ruhu içinde olduğumuz ürece, ne iç ne de dıştan gelecek hiçbir menfur saldırı bizleri mağlup edemeyecektir" diye konuştu. Öte yandan 'Demokrasi ve Milli İradeye Saygı Mitingi'ne katılan vatandaşlar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a sevgi gösterisinde bulundu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sağlık çalışanlarından ‘Demokrasi Yürüyüşü’
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN