Doğru tercih yapın geleceğe hazırlanın

Giriş Tarihi: 29.7.2016
Doğru tercih yapın geleceğe hazırlanın

Çağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Çetin Bedestenci, “Üniversite ve bölüm tercihinde çok li davranın, doğru tercihle kendinizi global bir geleceğe hazırlayın” dedi

Üniversite tercihinin çok önemli bir aşama olduğunu söyleyen Çağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Çetin Bedestenci, öğrencilere meslek seçimlerinde nelere etmeleri gerektiği konusunda önemli bilgiler verdi. Prof. Dr. Bedestenci, "Yetenek ve ilgilerine uygun meslek seçen bireylerin işlerini severek yaptıklarını ve mesleki başarılarının her gün biraz daha arttığını, buna dayalı olarak daha verimli ve mutlu bir yaşam sürdürdüklerini görüyoruz. Doğru karar vermek için öğrencilerimiz meslekleri iyi tanımalı, seçecekleri mesleklerin kendilerine uygunluğunu ölçmelidirler" dedi.

YETKİN ELEMANLAR
Öğrencilerin bunları yaparken dinamiklerini göz ardı etmemesi gerektiğinin de altını çizen Bedestenci şunları söyledi: Seçilen meslekler öncelikli olarak bölge, ülke ve dünyadaki ekonomik gelişmelere paralel şekillendirilmelidir. Yeni dünya düzeni içinde gelişen ve büyüyen sektörlere yatırımlar çoğalmaktadır. Globalleşme ve finansal piyasaların entegrasyonu gelişmelerine paralel olarak uluslararası finans ve bankacılık alanında bilgili ve yetkin elemanlara ihtiyaç duyulmaktadır. Dünya ekonomik sistemi içinde, sistemin enerjisini sağlayan faaliyetleri kapsayan uluslararası ve lojistik sektörlerinin gittikçe dünya ekonomisindeki hacimleri büyümekte olup, bu alanlarda yetişmiş elemanlara ihtiyaç duyulmaktadır." Uluslararası Finans ve Bankacılık, Uluslararası İşletme, Uluslararası Ticaret ve Lojistik bölümleri, yeni dünya düzeninde hızla yerini alan sektörlerde yetişmiş eleman açığını kapattığını vurgulayan Bedestenci, "İngilizce eğitim alan, hatta ikinci bir yabancı dili öğrenen, uluslararası akademik kadroyla alanlarında uzmanlaşan gençlerimiz, kendilerini global bir geleceğe hazırlamış olacak" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Doğru tercih yapın geleceğe hazırlanın
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN