’de demokrasi nöbetçilerine yiyecek

Giriş Tarihi: 29.7.2016
Mersin’de demokrasi nöbetçilerine yiyecek

’de faaliyet gösteren Mersin Gıda, Cumhuriyet Meydanı’nda 12 gündür nöbet tutan vatandaşlara yiyecek ve içecek ikramında bulundu

'de 12 günden beri demokrasi nöbeti için meydanları dolduran on binlerce kalabalığa firmalardan ve kurumlardan yardım desteği devam ediyor. Kent merkezinde faaliyet gösteren Mersin Gıda yöneticileri İsmet ve Aras kardeşler de, nöbet tutanlara yiyecek ve içecek yardımında bulundu. Ellerinde Türk bayramları ile vatanın bölünmez bütünlüğüne sahip çıkan Mersinliler, nöbetin ilerleyen saatlerinde gıda ve içecek ihtiyaçlarını bu yardımlarla gideriyor.

LAHMACUN VE AYRAN
Cumhuriyet Meydanı'nda on binlerce insanın toplandığı demokrasi nöbetine başta Mersin Gıda olmak üzere Mersin Valiliği ve diğer şirketlerden yiyecek ve içecek desteği geliyor. Mersin Gıda, demokrasi nöbetinin birinci gününden bu yana vatandaşlara gecenin geç saatlerinde ücretsiz olarak 'lahmacun ve ayran' ikram ediyor. Firma sahibi İsmet ve Orhan Aras kardeşler, demokrasi nöbetinin devam ettiği süre içinde desteklerini artırarak sürdüreceklerini söyledi. FÖTÜ'cü hainlerin kurşunlarıyla canlarını kaybeden demokrasi şehitlerinin haklarını asla ödeyemeyeceklerini söyleyen İsmet Aras, "Biz ne yaparsak yapalım az. Onlar bu ülke için şehit olurken, biz evimizde nasıl oturalım. Cumhurbaşkanımız 'nöbet bitti' diyene kadar meydanlardayız. 10 yıl da geçse biz burada olacağız ve nöbet tutanlara destek vereceğiz. Keşke imkanımız olsa da sadece Mersin'de değil 'nin her yerinde nöbet tutanlara elimizi uzatabilsek" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mersin’de demokrasi nöbetçilerine yiyecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN