Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şehitlerimizin adı ölümsüzleşecek

Giriş Tarihi: 30.7.2016
Şehitlerimizin adı ölümsüzleşecek

AK Parti İl Başkanı Fikret Yeni, ’da darbeyi çağrıştıran ‘ Bulvarı’ ve ‘ Caddesi’ gibi isimlerin yerine şehitlerin adının verilmesi için çalışma başlattıklarını söyledi

AK Parti İl Başkanı Fikret Yeni, kentte darbeyi çağrıştıran ' Bulvarı', ' Caddesi' gibi isimlerin değiştirilerek 15 Temmuz'da demokrasi şehidi olanların adının verilmesi için çalışma başlattıklarını söyledi. 'Demokrasi Nöbeti' tutan kalabalığa seslenen Başkan Fikret Yeni, Boğaz Köprüsü'nün isminin '15 Temmuz Şehitler Köprüsü' olarak değiştirilmesinin ardından Adana'da da darbeleri çağrıştıran bulvar ve cadde isimlerinin değiştirilmesi yönünde taleplerin geldiğini söyledi. İsim değişikliği konusunda yetkinin Büyükşehir Belediyesi'nde olduğunu hatırlatan Fikret Yeni, "Adana'da hala darbeyi çağrıştıran sokaklarımız, caddelerimiz, meydanlarımız var. Ben burada AK Parti adına şu sözü veriyorum. Biz darbeyi çağrıştıran Kenan Evren Bulvarı, darbeyi çağrıştıran Cemal Gürsel Caddeleri'nin adını değiştirerek vatan nöbetinde şehit olan kardeşlerimizin adının verilmesi için Adana Büyükşehir Belediyesi'ne gurup olarak teklifte bulunacağız" diyerek, diğer siyasi partilere çağrıda bulundu.

'DEFALARCA SALDIRI YAPILMIŞ'
Bu coğrafyaya, bu vatan toprağına tarihler boyunca defalarca saldırı yapıldığını ve bunların hepsinin geri püskürtüldüğünü hatırlatan Başkan Fikret Yeni, "Vatan şairimiz 'Arkadaş yurduma alçakları uğratma sakın' derken bizim ecdadımıza seslenmişti. Hamdolsun ki milletimiz vatan şairimizin bu sözüne uygun, yine hainlere bu vatan toprağını ezdirmedi, tepeletmedi. Hepinizden Allah razı olsun. 78 milyon insan demokrasisine sahip çıktı. 78 milyon insan vatanına bayrağına ezanına sahip çıktı" şeklinde konuştu. Bu milletin ekmeğini yemiş hainlerin 15 Temmuz'da çok haince bir saldırı gerçekleştirdiğini belirten Yeni şöyle konuştu: Darbe yapmaya kalkışan o darbecilere gerçek darbeyi milletimiz yaptı. Siz yaptınız. Sizler Adanalı olarak dediniz ki, 'Bizler korkmuyoruz. Bizler çekinmiyoruz. Bizler üzülmüyoruz. Ve bizler üzülmeyeceğiz. Bizler vatanımıza göz koyanın gözünü çıkartırız. Bizler bu vatan nöbetini sonuna kadar tutarız' dediniz. Başkomutanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın 'Sokaklara çıkın, meydanlara çıkın' çağrısına hep beraber cevap verdiniz. Ve ben biliyorum ki başkomutanımız tarafından 'Evlere dönün' deninceye kadar bu meydanları bırakmayacaksınız.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şehitlerimizin adı ölümsüzleşecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN