Çukurova Üniversitesi ‘demokrasi nöbetinde’

Giriş Tarihi: 31.7.2016
Çukurova Üniversitesi ‘demokrasi nöbetinde’

İstasyon Meydanı’nda ‘Demokrasi Nöbeti’ devam ediyor. Çukurova Üniversitesi de akademik ve idari personeli ile tam kadro alanlardaydı

Çukurova Üniversitesi personeli de alanlarda demokrasi nöbeti tuttu. Ziyapaşa Bulvarı'nda bir araya gelen Çukurova Üniversitesi mensupları, dağıtılan Türk bayrakları eşliğinde İstasyon Meydanı'na kadar sloganlar ve alkışlar eşliğinde yürüdü. Arama noktasını geçen akademisyenler ve idari personel, coşku eşliğinde alana girdi. Bu arada Rektör Prof. Dr. Kibar, yeniden atandığı bilgisini demokrasi nöbetinde öğrendi. Demokrasi nöbetinde alanda bulunan Rektör Prof. Dr. Mustafa Kibar Cumhurbaşkanı tarafından yeniden göreve atandığının bilgisini aldı. Rektör Prof. Dr. Mustafa Kibar sahneye çıkarak bu mutlu haberi demokrasi nöbetindeki Çukurova Üniversitelilerle paylaştı. Akademik ve idari personel Rektör Prof. Dr. Mustafa Kibar'ın yeniden atanmasını alkış ve sloganlarla kutladı.

KİBAR'I KUTLADILAR
Prof. Dr. Mustafa Kibar, Çukurova Üniversitesi mensupları olarak darbenin her türlüsüne karşı olduklarını belirterek en iyi yönetim şeklinin Cumhuriyet ve demokrasi olduğuna inandıklarını söyledi. Kibar, "Bu alçakça kalkışmayı gerçekleştirenler, bu aziz vatanın evlatları olamazlar. Vatanını, milletini seven, ülkesine, devletine sadık kimselerin böyle acımasız bir organizasyonun içinde olması düşünülemez" dedi. Gecenin ilerleyen saatlerine kadar 'Demokrasi Nöbeti' tutan Rektör Kibar'ı, akademisyenler, idari personel ve aileleri alanda tebrik etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çukurova Üniversitesi ‘demokrasi nöbetinde’
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN