Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Terörist başını yargılayacağız

AB Bakanı ve Başmüzakereci , “FETÖ’yü devletin bütün kılcal damarlarından kazıyacağız. Pensilvanya’daki terörist başını getireceğiz” dedi

Giriş Tarihi: 1.8.2016
Terörist başını yargılayacağız
Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci, AK Parti Milletvekili , Adana'da 15 Temmuz başarısız darbe girişiminden sonra bir gün olsan boş kalmayan Uğur Mumcu Meydanı'nda tutulan 'Demokrasi Nöbeti'ne katıldı vatandaşlara hitap etti. Türk milletinin FETÖ'cü teröristlerin darbe girişimine karşı destan yazdığını, tüm dünyada demokrasi tarihinin baştan yazıldığını söyledi. 15 Temmuz'un ebediyen hafızalarında, şehitlerin hatıralarını yaşatacak tarih olarak kalacağını anlatan Ömer , "Adana'nın en meşhur meydanı burasıdır. İnşallah kentin en görkemli meydanlarından bir tanesine, 15 Temmuz şehitlerinin ismini vereceğiz" dedi.

"OKULLARA DA VERİLECEK"
Kentteki okullara da başta Adanalı şehitler olmak üzere, diğer şehitlerin de adlarını vereceklerini belirten Çelik, "O okullarda okuyan çocuklar, o okullara girerken o okulun ismini ve bu milletin şanlı direnişini hatırlayacaklar. Bu milletin görkemli direnişini hatırlayacaklar. Geçmiş zamanlarda, bir grup darbeye direnmiştir ama ilk defa insanlık tarihinde bir millet, topyekun şehit olmak için, topyekun tankların önüne çıkarak, topyekun F-16'ların önüne çıkarak, topyekun şehit olmayı göze alarak bu şanlı direnişi ortaya koydu. Gazilerimiz, o alnı öpülesi gazilerimiz namluların önlerinde direnerek, milli iradeye sahip çıktılar" diye konuştu.

ÖMER ÇELİK: HAKKINDAN GELECEĞİZ
FETÖ'yü devletin bütün kılcal damarlarından kazıyacaklarını ifade eden Çelik,"Pensilvanya'daki terörist başını getireceğiz ve yargılayacağız. Niye OHAL ilan ettik? Sebebi çok açık. OHAL vatandaşlarımızın hayatlarına hiçbir zorluk getirmiyor, sizin hayatınıza hiçbir meşakkat ve zorluk getirmeyecek. Hiçbirinizin hak ve özgürlüklerinde bir geriye gidiş olmayacak ama bu FETÖ terör örgütünün hakkından gelmemiz lazım. Millet olarak, devlet olarak bunu bu bünyeden söküp atmamız lazım. Bunlar öylesine bir şeye imza attılar, öylesine büyük bir katliama giriştiler ki demek ki millet direnmeseydi, şerefli güvenlik güçleri direnmeseydi bunlar on binlerce, yüz binlerce vatandaşımızı öldürmeyi göze almışlardı" şeklinde konuştu.

BİRLİKTE HALKI SELAMLADILAR:
Uğur Mumcu Meydanı'ndaki coşkulu kalabalığa seslenen AB Bakanı Ömer Çelik, AKParti Milletvekili M. Şükrü Erdinç, Vali Mahmut Demirtaş, Başsavcı Ali Yeldan, Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek, Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, AK Parti İl Başkanı Fikret Yeni ve diğer konuklarla birlikte halkı selamladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Terörist başını yargılayacağız
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN