Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Benim kızım kahramanca şehit oldu

Osman Çetin, “Vatan sağ olsun. Kızım gibi şehit oldu. Nerede görev verdilerse yaptı. Ben kızıma o çocuklarına doyamadı. Bu vatan için bin Zeynep feda olsun” dedi

Benim kızım kahramanca şehit oldu
Darbe girişimi sırasında Ankara Gölbaşı Özel Harekat Daire Başkanlığı'na yapılan saldırıda şehit olan 2 çocuk annesi Adanalı komiser Zeynep Sağır'ın (37) babası Osman Çetin, kızına doyamadığını söyledi. Kamyon şoförlüğü yaptığı için sürekli şehir dışarıda bulunduğunu anlatan baba Çetin, "Vatan sağ olsun. Kızım gibi şehit oldu. Nerede görev verdilerse yaptı. Ben kızıma o çocuklarına doyamadı. Acımız büyük ama bu vatan için bin Zeynep feda olsun" dedi.

"GÖREV KUTSALDIR"
Yüreğir ilçesi Cumhuriyet Mahallesi'ndeki evlerinin önündeki taziye çadırında baş sağlığı ziyaretlerini kabul eden şehit babası Osman Çetin, kızının yüreğinin vatan sevgisiyle attığını belirterek, "Kızım kendi isteğiyle oldu. Bu mesleği çok seviyordu. Vatanına milletine hizmet etmek onun için bir görevdi. Bayramda torunlarımla birlikte yanımızdaydı. Hatta mahallemizde ailelerinin yanına bayram ziyaretine gelen astsubaylara nasihat eder, 'Milletiniz, devletiniz için gündüz çalışın. Vatana görev yapmak kutsaldır' derdi. Kızım vatan için öldü" diye konuştu. Kızının fotoğrafını öpüp, üniformasını koklayan şehit annesi Emine Çetin ise, "Böyle bir evlat dünyaya getirdiğim için mutluyum ve gururluyum. Devletimizden tek isteğimiz bizim canımızı yakan bu hainlere en ağır cezayı vermeleridir. Bizim şehidimiz kefeniyle gitti onlar ortada kalacak. Bizim yüreğimiz yandı onların da yürekleri yansın. İki torunum annesiz kaldı" diyerek gözyaşı döktü.

'VASİTEYİNİ YERİNE GETİRDİK'
Kardeşinin yurtiçi ve yurtdışında önemli görevlerde bulunduğunu anlatan ağabey İbrahim Çetin ise, "Kardeşim birlikte görev yaptığı silah arkadaşlarına, 'Elimde silahımla arkadaşlarımla şehit olursam tören yapıldıktan sonra Cebeci Polis Şehitliği'ne defnedilmek istiyorum' yönünde vasiyette bulunmuş. Biz de kardeşimizi Cebeci Polis Şehitliği'nde toprağa verdik. 16 yıllık polisti. Hiçbir zaman görevden kaçmazdı. Çok azimli ve çalışkandı. Kardeşim kahraman olmak istiyordu" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Benim kızım kahramanca şehit oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN