İncirlik esnafından FETÖ’cü paşaya tepki

İncirlik esnafından FETÖ’cü paşaya tepki

Yıllardır 10. Üs Komutanlığı’nda görevli yabancı asker ve ailelerine hizmet veren İncirlik esnafı, tutuklanan FETÖ üyesi Üs Komutanı Tuğgeneral Bekir Ercan yüzünden perişan halde

İncirlik Esnafları Kalkınma, Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği üyeleri, darbe girişiminde önemli rol oynayan FETÖ'cü general 10. Üs Komutanı Tuğgeneral Bekir Ercan 'ın 2 yıldır esnafa kan kusturduğunu söyledi. Dernek Başkanı Şuayip Demirci, "Bizi burada bitirmek için elinden gelen her şeyi yaptı. Üniformalı terörist üs içindeki restoranın işletmeciliğini bile paralelcilere peşkeş çekti. Ama sonunda belasını buldu" dedi. İncirlik'teki esnafın yüzüne dahi bakmadığını, telefonlara dönmediğini ve kendi vatandaşını Amerikalılara terörist olarak göstererek "Ben sizi onlardan koruyamam" diye korku salarak, üssün dışına çıkmasını engellediğini ifade eden Demirci, "O hain göreve başladığı andan itibaren Amerikalılar esnaftan alışverişi kesti. Halbuki 2 körfez ve savaşı da dahil biz bu kadar mağdur olmamıştık. Amerikalılar üstten çıkıp güle-oynaya alışverişlerini yapıyorlardı. Bu paşa görünümlü terörist bizi canavar olarak gösterdi" diye konuştu. Şu an İncirlik'te 520 esnafın dükkanlarına kepenk vurduğunu anlatan Demirci, "Üs içerisinde bin 500 – 2 bin metrekarelik alana gıda, hediyelik eşya, kozmetik gibi iş kollarının olduğu büyük bir kompleks projemiz vardı. Bunu Tuğgeneral Van'a illettik. Bizim yüzümüze bile bakmadı. Hatta alaycı bir şekilde, 'Sizin gücünüz yetmez, sizi aşar' gibi tavırlar sergiledi. 35-40 yıldır Amerikalı vatandaşlara hizmet eden İncirlik esnafını yok sayarak paralelcilere destek çıktı ve üssün içindeki oluşumu onlara teslim etti" şeklinde konuştu.

HERKES PERİŞAN
35 yıldır İncirlik'te taksicilik yapan Kapı Taksi'nin sahibi Erdal Paytan, "2014 yılında göreve başlayan darbeci general Bekir Ercan Van, ilk darbeyi üs içinde bulunan taksicilere vurdu. Amerikalılar bile bu durumundan şikayetçiydi. Onların talebini geri çevirerek bizleri dışarı attı. Biz eski günlerimize dönmek istiyoruz. Şu an esnaf olarak perişan haldeyiz" dedi. 4 restoranını kapatmak zorunda kalan Cengiz Durmaz ise, "Onlarca insana ekmek veriyorum ama darbeci paşa paket servisinin üsse girmesini yasakladı. Üs içerisindeki restorana talip olduk ama bizi görmezden geldi, kendisine yakın bir işletmeye restoranın ihalesini verdi" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İncirlik esnafından FETÖ’cü paşaya tepki
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN