Türkiye'nin en iyi haber sitesi

liler asla terk etmez

Giriş Tarihi: 4.8.2016
Gaziantepliler asla terk etmez

Büyükşehir Belediye Başkanı , FETÖ/ PDY’nin darbe girişimine karşı başlatılan demokrasi buluşmasının Başkomutan Erdoğan’dan gelene kadar süreceğini açıkladı

Darbeye karşı dik duruşuyla tüm dikkatleri üzerine çeken liler, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan gelene kadar meydanları terk etmemeye kararlı. Büyükşehir Belediye Başkanı , "Cumhurbaşkanımızın talimatıyla sokaklara çıktık, o günden beri meydanlardayız. Başkomutanımız 'eve dönün' diyene kadar da meydanlardayız" dedi.

"O YAPIYI DAĞITTIK"
FETÖ/PDY'nin kamunun her yerine sızdığını, darbe girişiminden sonra bunların teker teker bulundukları yerlerden alınarak kurumların temizleneceğini söyleyen Başkan Şahin, "Belediye Başkanı seçildiğimizde bunların her yerde olduğunu gördük. Göreve geldiğimiz günden itibaren de bunlarla karşılaştık. Nerede para varsa, buranın başında onlardan birinin konduğu sistematik bir çalışmanın olduğunu gördük. Önce o yapıyı dağıttık" diye konuştu. FETÖ örgütünün kalkıştığı darbenin bedelini çok ağır ödeyeceğini, Türk halkının kendi iradesi dışında bir iradeye boyun eğmeyeceğinin altını çizen Başkan Şahin, "Cumhurbaşkanımızın ilk talimatından sonra Gazi kentimiz 7'den 70'e hep meydanlarda kaldı. Sabahlara kadar demokrasi nöbetimizi tutarak işgalci Fransız kuvvetlerini defeden gazilerin torunları olduğumuzu ispat ettik" şek-
linde konuştu. Demokrasi Meydanı'ndaki demokrasi nöbetinin bir şölen havasında devam ettiğini, kentin tüm dinamiklerinin bu meydanda yer aldığını vurgulayan Şahin şöyle dedi: "Tüm sivil toplum kuruluşlarımız, iktidarı ve muhalefetiyle tüm siyasi partilerimiz meydanda. Vatandaşlarımız zaten hep burada. Kamu kurumları olarak Sayın Valimizin koordinesinde üzerimize düşen görevleri eksiksiz yerine getiriyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımız 'eve dönün' diyene kadar da meydanlarda olacağız."

OPERASYONLAR SÜRÜYOR
Bu arada, FETÖ/Paralel Devlet Yapılanması Terör Örgütüne mensup bir kısım askerin başlattığı hain darbe teşebbüsü nedeniyle Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığınca başlatılan soruşturmalar devam ediyor. Soruşturmalar hakkında bilgi veren Vali Ali Yerlikaya, hakkında işlem başlatılarak gözaltına alınan 317 şahıstan 168 kişinin tutuklandığını belirterek, zanlılardan 41'i denetimli olmak üzere 59 kişinin serbest bırakıldığını, 90 kişi hakkında ise adli tahkikatın devam ettiğini açıkladı.

SIZINTILAR TEMİZLENİYOR
FETÖ örgütünün kamu kurumlarına sızmış olan elemanlarına yönelik çalışmaların titizlikle devam ettiğini belirten Yerlikaya, "Şimdiye kadar yapılan operasyonlar neticesinde gözaltına alınanlardan Tugay Komutanı'nın da aralarında olduğu 51 askeri personel, 1 emniyet amiri, 2 komiser, 1 başpolis olmak üzere 4 emniyet personeli, 44 hâkim, 34 savcı olmak üzere 78 yargı mensubu, 1 vali yardımcısı, 2 öğretim görevlisi, 1 hemşire, 1 imam, 11 öğretmen, 2 kamu personeli ve 17 sivil olmak üzere 168 kişi tutuklandı. 169 emniyet mensubu ile bin 42 milli eğitim mensubu görevden alınmıştır. Yine biri üniversite olmak üzere 23 eğitim kurumu kapatıldı ve kayyum atandı" dedi. Devam eden operasyonlar sonucunda gözaltına alınıp çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklananlar arasında, Gaziantep Garnizon Komutanı Tuğgeneral Murat Soysal, Vali Yardımcısı Mehmet Ünlü ile OSB eski başkanı Cahit Nakıboğlu ile Zirve Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Taner Nakıboğlu ve FETÖ'nün Gaziantep'teki önemli isimlerinden olduğu ortaya çıkan Cahit Nakıboğlu Camii imamı Mustafa Bilici de bulunuyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gaziantepliler asla terk etmez
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN