Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ekoroma işçileri yalnız bırakılmadı

’da kapılarına kilit vurulan Ekoroma Marketler zincirinden 4 aydan bu yana maaş alamadıkları gerekçesiyle eylem yapan işçilere destek sürüyor

Giriş Tarihi: 6.8.2016
Ekoroma işçileri yalnız bırakılmadı
'da kapanan marketler zincirinden maaşlarını alamadıkları gerekçesiyle eylem yapan işçilere destek ziyaretleri sürüyor. Kapılarına kilit vurulan Ekoroma'da yaklaşık 300 işçi 4 aydan bu yana maaşlarını alamadıkları gerekçesiyle Turgut Özal Bulvarı Şubesi önünde eylemlerine devam ediyor. TMMOB Adana İl Koordinasyon Kurulu Sekreteri Ali ile İnşaat Mühendisleri Odası Şube Başkanı Halil Kaya işçilere destek verdi.

HERGÜN BİR ODA
TMMOB Adana İKK Sekreteri Ali Kuzu, işçilerin sorunlarının giderilmesi için uğraş vereceklerini söyledi. Adana'da TMMOB'ye bağlı tüm odaların işçilere demokratik ve meşru eylemleri esnasında manevi destek sunduğuna ve sunmaya devam edeceğine değinen Kuzu, "İşçilerimizi her gün bir odamız ziyaret ediyor, sürekli iletişim halinde olacağız. Yapabileceğimiz konularda destek sunacağız" diye konuştu. İMO Adana Şube Başkanı Halil Çağdaş Kaya ise işçilerin mücadelelerini takdirle karşıladıklarını, sonuç alacaklarına inandığını belirtti. Emek ve meslek örgütleri olarak yasalar dahilinde işçilerin yanında yer almaya özen göstereceklerini dile getiren Kaya, "İşin hukuki boyutunu avukatlar irdeleyecektir. Bu konuda çok yorum yapamamakla birlikte işçilerin sonuç alacağını düşünüyorum. Umuyorum ki işçilerin bu sıkıntıları sona erecektir" dedi.

"DESTEĞİMİZ SÜRECEK"
Destek ziyaretinde TMMOB Adana İKK Sekreteri Ali Kuzu ve İMO Şube Başkanı Halil Çağdaş Kaya'nın yanı sıra Sayman Üye Suphi Civelek, Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Berdan Dinçyürek ve İMO Adana Şube Üyesi Selman Serttepe de hazır bulundu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ekoroma işçileri yalnız bırakılmadı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN