Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sokak hayvanları için sahaya çıktılar

Sahipsiz Sokak hayvanlarının beslenmesi ve tedavileri için bir araya gelen hayvan sever STK ve gönüllüler, ’nın pek çok bölgesinde besleme yaptı

Giriş Tarihi: 9.8.2016
Sokak hayvanları için sahaya çıktılar
Kimsesiz Hayvanları ve Doğayı Koruma Derneği (KİHAYKO) ve Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu (HAYKONFED) başkanları ve üyelerinin katıldığı etkinlik çerçevesinde bir araya gelen hayvanseverler, kentin birçok noktasında beslemelere başladı. Yapılan beslemelerin düzenli hale getirileceği bildirildi. Büyükşehir ve Çukurova Belediyesinin desteklediği etkinlikte, hayvanseverler artık her cumartesi ve pazar günleri sokak hayvanlarına yardım edecek.
KİHAYKO Başkanı Metin , hayvanseverlerin ve derneklerin birlikte çalışma kararı almasının sokak hayvanları adına çok önemli bir adım olduğunu ve bu tür kolektif çalışmaların yurt genelinde yaygınlaşması için çaba harcayacaklarını belirtti. Büyükşehir ve Çukurova Belediyesi'nin, çalışmalara kuru mama ve araç desteği verdiğini kaydeden Yıldırım, "Hayvan hakları mücadelesine destek veren ve hassasiyet gösteren belediyelerimize teşekkür ediyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sokak hayvanları için sahaya çıktılar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN