Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Alanlardaki coşku bitmek bilmiyor

FETÖ’cü hainlerin darbe girişiminin üzerinden 25 gün geçmesine rağmen meydanlardaki demokrasi şöleni coşkusunu kaybetmiyor. Her yaştan insanlar sabaha kadar nöbet tutuyor

Giriş Tarihi: 10.8.2016
Alanlardaki coşku bitmek bilmiyor
, , , Kahraramanmaraş, Hatay, Osmaniye ve Niğde'de demokrasi nöbeti kesintisiz devam ediyor. Her yaş grubundan, her siyasi görüşten insanlar ellerinde Türk bayrakları sabaha kadar süren nöbette gülüyor, oynuyor, sohbet ediyor ve milli iradenin karşısında hiçbir gücün duramayacağını bütün dünyaya gösteriyor. Meydanlardaki vatandaşlar, "FETÖ'cü vatan hainleri bu coşkuyu, birlik ve beraberliği gördükçe ne yapacaklarını bilemez hale geldi" diyorlar. Adana'da İstasyon Meydanı'ndaki nöbet özellikle Yüreğir Belediyesi'nin katkıları ile coşkulu biçimde devam ediyor. Kentin caddelerinde ellerinde Türk bayrakları ile araçlarla tur atan vatandaşlar gece yarısından sonra meydana gelip demokrasi nöbetine başlıyor. Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, "Vatanımızın bütünlüğü, birlik ve beraberliğimiz için gerekirse aylarca, yıllarca bu nöbetlere devam ederiz. Başkomutanımızdan gelecek ikinci bir emre kadar meydanlardayız" dedi.

"İRADE MİLLETİMİZDE"
Gaziantep'te Demokrasi Meydanı'nda bir araya gelen çok sayıda vatandaş, ellerindeki bayraklarla FETÖ aleyhine sloganlar attı, darbe girişimi sırasında şehit olanlar için dua edildi. Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, darbe girişiminin üzerinden 25 gün geçmesine rağmen halkla beraber nöbeti sürdürdüklerini söyledi. Tahmazoğlu, "Milletimiz iradesine karşı yapılan darbeyi kabul etmediği gibi sözün de kararın da kendisinde olduğunu ortaya koymuştur" diye konuştu.

DÜNYAYA ÖRNEK OLDUK
AK Parti Mersin İl Başkanı Cesim Ercik, Türkiye'nin tarihinde ilk kez Cumhurbaşkanı, hükümet, muhalefet ve milletin bir araya gelerek düzenlenen 'demokrasi ve şehitlere saygı' mitingiyle dünyaya demokrasi dersi verdiğini söyledi. Cumhuriyet Alanı'nda düzenlenen demokrasi mitinginde on binlerce Mersinlinin kahramanlık mücadelesi sergilediğini söyleyen Ercik, "Mersin halkı vatanı için kenetlenmiş, vatan hainlerine karşı kanının son damlasına kadar koruyacağını göstermiştir" dedi.

ERKOÇ: BIRAKMIYORUZ
KURTULUŞ Savaşı'nda bağımsızlık için umut ışığı olan "istiklal" şehri Kahramanmaraş'ta, FETÖ'nün darbe girişiminin ardından toplumun tüm kesimlerinden insanların katılımıyla "demokrasi nöbeti" devam ediyor. Alevi kanaat önderlerinden sivil toplum kuruluşlarına, sporculardan iş dünyasına, yazar ve akademisyenlerden bilim dünyasına kadar çok sayıda kişi ellerinde Türk bayrağıyla demokrasi nöbeti tutuyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, "Bırakmıyoruz" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Alanlardaki coşku bitmek bilmiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN