Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İşadamı Yalçın Şahin vatan için bin adadı

Kırgızistan’da yaşayan işadamı 15 Temmuz darbe gecesi, adadığı bin adet u ’a bağışladı. ’te kesilen koçlar Ankara ve İstanbul’daki aşevlerine gönderilecek.

İşadamı Yalçın Şahin vatan için bin koç adadı
15 Temmuz günü darbecilerin başarısız olması bin adet birden adayan gurbetçi işadamı adağını yerine getirdi. Eniştesi aracılığıyla 'a başvuran işadamı Yalçın Şahin gerekli olan parayı gönderdi. Organize Besi Bölgesi'nde bulunan özel kesimhanede, Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık, işadamına vekaleten eniştesi Ragıp Gültekin'in de huzurunda kurbanlar kesildi.

GEREKLİ PARAYI GÖNDERDİ
Kırgızistan'ın Bişkek kentinde tekstil işiyle uğraşan Yalçın Şahin'in darbe girişimin sonrasında Ankara'da yaşayan eniştesi Gültekin'in arayarak, "Ben darbe girişimin olduğu gece ülkemizin selamete erişmesi, darbecilerin başarısız olması için Allah'a bin tane koç adadım. Darbeciler başarısız oldu, benim adıma bu kurbanları kestir, gerekli olan parayı ben sana göndereceğim" dedi. Kayınbiraderinin isteğiyle harekete geçen Gültekin, Kızılay'a müracaat ederek bin kurban adadıklarını ve bunu kuruma bağışlamak istediklerini söyledi. Gaziantep'te satın alınan bin adet koç özel bir kesimhaneye getirildi. Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık'ın da hazır bulunduğu bir törenle kesilen koçlar paketlenerek Ankara ve İstanbul'daki Kızılay aşevlerine gönderileceği bildirildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İşadamı Yalçın Şahin vatan için bin koç adadı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN