Kan testinde yeni dönem başlıyor

Giriş Tarihi: 11.8.2016
Kan testinde yeni dönem başlıyor

Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi Merkez Laboratuarı, yeni hayata geçirilen entegre sistemle verimlilik, iş akışı, hizmet kalitesi ve maliyet avantajı ile ’de lider konuma geldi

Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi Merkez Laboratuarı, yeni hayata geçirilen 'Tam Kan Sayma, Sedimantasyon, Periferik Yayma Entegre Sistemi' ve 'Preanalitik Cihazı' sayesinde, verimlilik, iş akışı, hizmet kalitesi ve maliyet avantajı ile 'de lider konuma geldi. Gelişmiş ülkelerde kullanılan bu cihazlarla, tetkiklerinin sonuçlarının en iyi, ideal ve doğru şekilde yapılmasına imkan sağlanıyor.

SÜRE KISALDI
Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Prof. Dr. Osman Kürşat Arıkan, yeni entegre laboratuar sistemiyle ilgili olarak "Tekrar numune alınmasını engelleyen sistemle hastayı korumaya yönelik işlevsellik ve klinik tahlil sonuçlarının güvenirliliği arttığı gibi, kurum maliyetlerinin düşürülmesi sağlandı. Sistemle aynı zamanda uzun bekleme süresi gerektiren testlerin sonuçlarına kısa sürede ulaşılması sayesinde, artık hastalarımızın tedavisine daha hızlı bir şekilde başlayabiliyoruz" dedi. Entegrasyon sistemine yeni bir anlayış geldiğini belirten Prof. Dr. Arıkan, "Yeni nesil cihazlarımızla, ayrı ayrı çalışılan laboratuar tetkiklerini artık tek bir tüp ve tek bir cihazla tahlil yapma imkanı buluyoruz. Bir günde çalışılan bin 500 adet tüp kanı arşivleyerek saklıyoruz" dedi.

İNCELENEN TÜP SAYISI AZALDI
Uzm. Dr. Onur Durmuşcan, "Laboratuarımızda günlük ortalama 10 bin tüp kan ile çalışırken yeni sistemimizle beraber bu sayıyı ortalama 5 bin tüpe indirdik" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kan testinde yeni dönem başlıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN