Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Fikret Yeni: Milletimizle büyük bir belayı def ettik

Giriş Tarihi: 12.8.2016
Fikret Yeni: Milletimizle büyük bir belayı def ettik

AK Parti İl Başkan Fikret Yeni, darbeyi çağrıştıran isimlerin silinmesi ve darbe şehitlerinin adının yaşatılması için verdikleri sözün arkasında olduklarını söyledi

AK Parti İl Başkanı Fikret Yeni, "Ülke olarak milletimizle birlikte çok büyük bir belayı def ettik. Milletimiz feraseti, ülkesine sahip çıkma bilinci ile 15 Temmuz gecesinden bu yana meydanlarda. Pazar günü yine aynı bilinçle milletimiz demokrasi nöbetlerini taçlandırmak için parti, siyasi görüş gözetmeden meydanlara koştu. Bu birliktelik bir tek ülke düşmanlarını kahretti. Ülkemize bahar geldi. Bu güzel havayı yerel çekişmelere kurban vermeye AK Parti olarak bizim hiç niyetimiz yok. Diğer partilerin de aynı niyette olduğunu biliyoruz. Bundan sonra bu baharı sarartıp soldurtmamak için bu minvalde samimi bir gayret içine girmek çok önemli bir görevdir" dedi.

CHP VE MHP BÖYLE İSTEDİ
Özellikle siyasilerin ve yerel yöneticilerin kutuplaştırıcı bir siyaset izlememesi gerektiğinin altını çizen Fikret Yeni, "Yaklaşık 1 aya yakın zamandır her gece meydanlarda şeref nöbetlerimizi milletimizle birlikte tutmaktayız. Milletimizin her fırsatta dile getirdiği konu, darbelerin son bulması, darbecilerin en ağır cezaya çarptırılması ve darbecilerin isimlerinin bu şehrin her metrekaresinden silinmesidir. AK Parti grubu olarak büyükşehir meclisine darbecilerin isimlerinin yerine, bu ülke için şehit olmuş yiğitlerinin isimlerini ve yazdıkları destanı asırlarca yaşatmak adına '15 Temmuz Şehitleri'nin isminin farklı yerlere verilmesi için teklifte bulunduk. Fakat hem hem de CHP grubu bu teklifimiz yerine bazı bulvarların isimlerini ' Bulvarı' olarak değiştirmeyi tercih etti" diye konuştu. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin adının bir yere verilmesi teklifinin darbe girişiminden önce meclise gelmiş olsa, grup başkanı olarak üyelerine eksiksiz olarak lehte oy kullanılması konusunda talimat vereceğini belirten Başkan Fikret Yeni, "Başka bir yere verilmesi söz konusu olduğu takdirde yine tüm grubumuz oy verecektir. Sayın Bahçeli gibi bir devlet adamının ülke menfaatleri için birçok fedakarlıkta bulunduğunu kimse inkar edemez. Biz AK Parti grubu olarak arzumuz darbecilerin adının silindiği yere darbe şehitlerinin isminin verilmesinin manevi hazzına erişmek ve bu maneviyatı milletçe yaşamaktı" diye konuştu.

"DUYARLILIĞIMIZ SÜRÜYOR"
Henüz hiçbir şey için geç kalınmadığını belirten Başkan Fikret Yeni, şöyle konuştu: "Verilen karara milletimiz adına üzüldüğümüzü ifade etmeliyim. Ancak mecliste alınan karar yasal değil. AK Parti grubu olarak bu konunun takipçisi olacağız. Adanalı hemşerilerimizin isteği doğrultusunda Kenan Evren Bulvarı'nın isim değişikliğinin yapılmasını temin yönünde bu işin takipçisi olacağız. Bu konudaki duyarsızlığın önüne geçmeye çalışacağız. Hükümetimizin tüm bakanlıkları bu konuda son derece hassas."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Fikret Yeni: Milletimizle büyük bir belayı def ettik
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN