Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’in hedefi 50 milyon TL bağış

Giriş Tarihi: 14.8.2016
Gaziantep’in hedefi 50 milyon TL bağış

FETÖ’nün 15 Temmuz kalkışmasının ardından ’te başlatılan ve 1 hafta gibi kısa bir sürede 20 milyon liraya ulaşan bağış kampanyasında hedef 50 milyon TL

'te 15 Temmuz şehitlerinin yakınları ve gaziler için başlatılan yardım kampanyasında kısa sürede 20 milyon lira toplandı. Büyükşehir Belediye Başkanı ile birlikte basın toplantısı düzenleyerek Başbakanlık genelgesiyle açılan yardım hesapları hakkında bilgi veren Vali Ali Yerlikaya, Gazianteplilerin kadirşinas insanlar olduklarını belirterek hedeflerinin en az 50 milyon lira bağış toplamak olduğunu söyledi.

HAYIR YARIŞI
Gazianteplilerin her olayda olduğu gibi bağış kampanyasında duyarlı davranması gerektiğini söyleyen Yerlikaya, "Bu yardım toplama meselesiyle ilgili 81 vilayet hayırda yarışıyor. Gaziler ve şehit yakınlarına 1 hafta gibi kısa bir süre içerisinde 20 milyon liralık bir yardım toplandı. Ama biz Gaziantep'iz, biz Gazi şehiriz. Dolayısıyla biz bu rakamı yeterli görmüyoruz; 50 milyon lira gibi bir niyetimiz var" dedi. Darbe girişimi gecesinde vatandaşların vatan uğruna şehit düştüğünü ve gazi olduğunu belirten Başkanı Fatma Şahin ise, "Hamdolsun bu devlet şehit yakınlarını ve gazilerin yanında her durmuştur ve durmaya da devam edecektir. Gazi şehrin evlatlarına bu güne kadar vatanına sahip çıktıysa bu gün de yanında olacağını ve gerekeni yapacağını biliyorum. Şehit yakınları ve Gazilerimiz asla kendilerini yalnız hissetmeyecekler ve gazi şehrin evlatları onların yanında olacak" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gaziantep’in hedefi 50 milyon TL bağış
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN