Türkiye'nin en iyi haber sitesi

FETÖ mağduru olan ler görev istiyor

Giriş Tarihi: 16.8.2016
FETÖ mağduru olan polisler görev istiyor

Eğitimlerini başarıyla tamamlayan ancak mülakatta FETÖ’cüler tarafından elenerek, atanmalarına engel olunan Mersinli 6 arkadaş, mağduriyetlerine son verilmesini istiyor

Geçmiş dönemlerde farklı illerde bulunan Meslek Yüksek Okulları'ndaki (PMYO) eğitimlerini başarıyla tamamlamalarına rağmen, mülakat sınavlarında Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) mensup polis müdürleri tarafından önleri kesilerek atanmalarına engel olunan Mersinli 6 arkadaş, emniyet teşkilatına girerek vatanın birliği ve bütünlüğü için görev yapmak istiyor.

TEK SORULUK MÜLAKAT
Ender Kartal, Bahri Yel, Ercan Can, Mehmet Süzen, Mert Bilece ve Ali Ünlü isimli 6 arkadaş, 2014-2015 döneminde PMYO'larda eğitim gördü. Mezuniyet törenine kısa bir süre kala tek soruluk mülakat sınavına tabii tutulan polis adayları, FETÖ'cü polis müdürleri tarafından elendi. genelindeki toplam bin 803 polis adayı da aynı şekilde adeta kapı dışarı edildi ve hiçbirinin ataması yapılmadı. Mersin'deki 'Demokrasi Nöbeti'ne katılan arkadaşlar, ellerinde taşıdıkları 'FETÖ mağduru bin 803 atanamayan polis göreve hazır' yazılı pankartla seslerini duyurmaya çalıştı. Yaşadıkları zorlu süreci anlatan Niğde PMYO mezunu Mehmet Süzen (22), "Okulda dereceye girmiş öğrencilerin başarısız, cemaatle ilişkisi olan vasat öğrencilerin ise başarılı ilan edildiklerine şahit olduk" dedi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'A ÇAĞRI
Konuyu Danıştay'a taşıdıklarını belirten Süzen, "Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'dan ricamız, gerekli incelemelerin yapılması ve bizim atanmamızdır. Bunlar en yakın zamanda 'nin her biriminden silinecek ve inanıyorum ki gerçek vatan sevdalıları hak ettikleri yerlerde ülkemiz için görev yapacak. Bize verilecek her türlü göreve hazırız" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
FETÖ mağduru olan polisler görev istiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN