Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gecekondudan şampiyonluğa

Gaziantep’te geçim sıkıntısıyla mücadele ederken sayısız şampiyonluğa imza atan milli halterci Duygu Aynacı’nın hedefi şampiyonu olmak

Giriş Tarihi: 16.8.2016
Gecekondudan şampiyonluğa
Gaziantep'te yaşadığı gecekondu semtinin gurur kaynağı olan ve bugüne kadar sayısız ve Avrupa birinciliği elde eden milli halterci 20 yaşındaki Duygu Aynacı'nın en büyük hayali şampiyonu olup ay yıldızlı bayrağı dalgalandırmak. Milli halterci Aynacı, azmin zaferini gözler önüne seriyor.
Geçim sıkıntısıyla mücadele eden Aynacı, kilometrelerce uzaklıktaki antrenman salonuna çoğunlukla yürüyerek gidiyor. 4 birinciliği, 3 Avrupa birinciliği ve bir de dünya 3'üncülüğü bulunan Aynacı, Brezilya'nın Rio kentinde düzenlenen olimpiyatlarda dünya birincisi olup Türk bayrağını dalgalandırmak istiyor.

'GURUR KAYNAĞIM'
Kızıyla gurur duyduğunu söyleyen ve elinden geldiğince hayallerinin peşinde koşmasına yardımcı olacağını belirten inşaat işçisi baba Mustafa Aynacı, "Ülkemize, milletine faydalı olmasını istiyorum. Orada bayrağımızı dalgalandıracak. Maddi durumu iyi değil, sponsor bulamıyor. Şu anda Rio Olimpiyatları yapılıyor. Kızım orada Türkiye için mücadele ediyor" dedi.
Kızının ilk zamanlarda sporcu olmasına karşı olduğunu söyleyen anne Fatma Aynacı ise, "İlk başlarda kızımın sporcu olmasına karşıydım. Daha ilkokuldayken hocaları kızımın başarılı bir sporcu olacağını söyledi. Ben de zamanla Duygu'nun başarıyla gurur duymaya başladım. Turnuvalara gittiğinde 'Anne senin için kazanacağım' demesi beni çok duygulandırıyor" dedi.

KÜÇÜK KARDEŞ ABLASININ İZİNDE
Ablasının peşinde giden ve ileride başarılı bir sporcu olmak istediğini söyleyen 10 yaşındaki Perihan Aynacı da, "Ben de ablam gibi başarılı olmak istiyorum. Mahallemizdeki herkes ablamı örnek alıyor. Onu çok seviyorlar. İleride ben de ablam gibi dünya ülkelerini gezip oralarda başarılar elde etmek istiyorum" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gecekondudan şampiyonluğa
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN