Demokrasi Şehitleri Parkı yakında açılıyor

Giriş Tarihi: 17.8.2016
Demokrasi Şehitleri Parkı yakında açılıyor

Yüreğir Belediye Başkanı Atakent Mahallesi’nde yapımı devam eden 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Parkı’nda incelemelerde bulundu

'nın Yüreğir ilçesinde Atakent Mahallesi'nde yapımı süratle devam eden '15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Parkı'nda incelemelerde bulunan Yüreğir Belediye Başkanı , parkın en kısa sürede hizmete gireceğinin müjdesini verdi. Tamamlandığında Merkez Park'tan sonra Adana'nın ikinci büyük parkı olma özelliğini taşıyacağını vurgulayan Çelikcan, "Mümkün olan en kısa süre içerisinde vatandaşımızın hizmetine sunacağız" dedi. Parkın temalı park olacağını kaydeden Çelikcan, "Parkımızın adını FETÖ'nün 15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından vatanı, bayrağı, milleti, ezanı için gözünü kırpmadan canını feda eden şehitlerimiz için '15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Parkı' olarak değiştirdik. Bu büyük mücadelede 7'si Adana'mızdan olmak üzere 240 vatan evladımızı şehit verdik. Biz de şehitlerimizin adını yaşatmak ve bu büyük destanı ölümsüzleştirmek için parkımızın adını değiştirme kararı aldık" diye konuştu.

TEMALI PARKIN ÖZELLİKLERİ
54 dönümlük alan üzerine yapılacak olan parkın inşaatının devam ettiğini belirten Başkan Çelikcan 'Bölgemizde eksikliğini düşündüğümüz parkımızın içerisinde her yaştan öğrencilerimizin faydalanacağı temalı çocuk oyun alanları, planetaryumun yanı sıra gezinti yolları, yürüyüş ve koşu parkuru, bisikletli gezi parkuru, pergolalı gölge alanlar, spor alanları, kermes ve festival alanı, yenilebilir bahçe, kafeterya çay bahçeleri, el sanatları sergi birimleri gibi çok değişik faaliyetlerin yapılabileceği alanlar olacaktır.

İLKLER BU PARKTA
Adana'nın kurtuluşunun canlandırılacağı diorama ve dioramaya hizmet eden alanı yaklaşık 460 metrekare, Planetaryum binası 590 metrekare ve Planetaryum müze alanı 250 metrekare olacak. 50 Kişilik planetaryum, HD ve dijital ses sistemine sahip yapı içerisinde, ticari birimler, yönetim birimleri ve hediyelik eşya dükkanları yapılacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Demokrasi Şehitleri Parkı yakında açılıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN