3 ayda biter dediler 15 ay oldu hâlâ yok

Giriş Tarihi: 18.8.2016
3 ayda biter dediler 15 ay oldu hâlâ yok

Büyükşehir Belediyesi Kıyıboyu Caddesi’nde halkın kullandığı yürüyüş alanı ve kaldırımda düzenleme çalışması başlattı. 3 ayda bitecek denilen çalışma 15 ay geçti ama bitmedi

Büyükşehir Belediyesi'nin Kıyıboyu Caddesi Özen sü ile Kanal Köprü arasında başlattığı ve 3 ayda biteceğini söylediği çalışmalar aradan 15 ay geçmesine rağmen tamamlanmayınca vatandaşlar ateş püskürdü. 4 aydır çalışmaların tamamen durmasını sert dille eleştiren çevre sakinleri, "Halkın kullandığı yürüyüş yolunu durup dururken bozdular. Düzenleme yapılacak ve 3 ayda bitecek denildi ama 15 ay oldu bitmedi. Yapılan yerler dökülmeye başladı. Kanal korkulukları sökülünce insanlar için tehlike yaratıyor. Bölge uyuşturucu bağımlılarının mekanı haline geldi" dediler.

3 AYDA BİTECEKTİ
Geçtiğimiz aylarda yaşanan sel felaketinde yürüyüş parkurundaki duvarın bir bölümünde çökme meydana geldiğini belirten Kamil Karaçam (52), "Hasar gören yeri onarmayan Büyükşehir gitti Özen Köprüsü ile Kanal Köprü arasında düzenleme kararı aldı. Oysa böyle büyük bir çalışmaya hiç ihtiyaç yoktu. Yetkililer bize 'Çalışmalar üç ayda bitecek' dediler. Tam 18 ay geçtiği halde tamamlanmadı. Yaklaşık 4 aydan beri de tek bir çivi bile çakılmadı. Harcanan paralar bu milletin ödediği vergilerden çıkıyor. Belediyenin kaynaklarını har vurup harman savurmak doğru değil" dedi.

CİDDİYETSİZ ÇALIŞMA
Çalışmalarda önemli hataların yapıldığını da sözlerine ekleyen Kamil Karaçam, "Perde duvar yapılması gerekirken briketlerin üzerinde gayri ciddi bir çalışma yapılıyor. Kaldırımda meydana gelen çatlamalardan ve duvardaki dökülmelerden ciddiyetsiz çalışma yapıldığı belli. İnsanlar yürüdüğü esnada kaldırımda çökme olursa bunun hesabını verebilecekler mi? Zaten çok dar yapılmış. 2 kişi yan yana zor yürüyor. Karşıdan bir kişi gelse, birisi yola inmek zorunda kalıyor" diye konuştu. Kanal kenarındaki yürüyüş parkurunun mahalle sakinlerinin aldığı yer olduğunu belirten Hamza Kömürcü (68), "İnsanlar, akşam saatlerinde çayını demliğini alır buraya koşardı. Gününü yorgunluğunu burada atardı. Ama şu hale bakın. Belediye eliyle harabeye dönüştürüldü. İnsanların neşeyle çay yudumladıkları yer uyuşturucu bağımlıların, alkoliklerin mekanı halinde geldi. Bunu da Büyükşehir kendi eliyle yaptı. Anlayacağınız kaş yapayım derken göz çıkardılar" şeklinde konuştu.

İSMAİL AK: HALK KORKU İÇİNDE
Yürüyüş parkurunun artık mahalle sakinleri için korkulan bir yer olduğunu vurgulayan İsmail Ak (60) ise şöyle konuştu: "Aydınlatma direkleri sökülünce bölge karanlığa büründü. Yaya köprüsünü kullanmak zorunda olanlar akşam saatlerinde buradan korka korka geçiyor. Kanal kenarındaki demir korkulular söküldü ve öyle bırakıldı. İnsanlar çocuklarının kanala düşmesinden korkuyor ama önlem alan yok. Başkan Hüseyin Sözlü'den bir an önce bu ayıba son vermesini istiyoruz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
3 ayda biter dediler 15 ay oldu hâlâ yok
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN