Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Akıllı bisiklet sahilinde

Giriş Tarihi: 18.8.2016
Akıllı bisiklet Mersin sahilinde

Akıllı bisiklet istasyonundaki bisikletle ilk sürüşü gerçekleştiren Başkan Burhanettin Kocamaz, tören sonunda bisikletçilerle hatıra fotoğrafı çektirmeyi unutmadı

Büyükşehir Belediyesi ile Çukurova Kalkınma Ajansı'nın birlikte hayata geçirdiği Akıllı Bisiklet Mersin Sahilinde projesinin açılışında konuşan Başkan Burhanettin Kocamaz, hedeflerinin Mersin'i kenti haline getirmek olduğunun ve bunun için gerekli bütün çalışmaları yapacaklarının altını çizerek, "Hedefimiz Mersin'i gerçek manada dünyanın önemli merkezlerinden biri haline getirmek. Denizimiz, limanımız, lojistik imkânlarımız var. İnşallah havaalanımız da olacak. Mersin, , turizm ve tarihi değerleri ile bir dünya kenti olmayı hak ediyor. Bizim için en önemli şey, Mersin'deki insanların bu kente aidiyet duyması, birlik ve beraberlik içerisinde geleceğe yürüyebilmesidir. Hepimiz bu ülkenin vatandaşı, bu kentin insanıyız" dedi. Tüm projelerin temelinde Mersinlilerin hak ettiği, sağlıklı ve huzurlu bir kentte yaşamalarını sağlamak hedefinin bulunduğunu ifade eden Kocamaz, "Sosyal yaşamın geliştirilmesi amacıyla yaptığımız çalışmalarımıza ara vermiyoruz. Çukurova Kalkınma Ajansı ile birlikte ortaklaşa gerçekleştirdiğimiz bu proje ile Mersinlileri bu anlamlı hizmet ile buluşturmuş olduk. Artık vatandaşlarımız çok uygun ücretlerle dilediği gibi Mersin sahillerinde bisiklet sürmenin keyfini yaşayacak. Bu bir başlangıç, daha sonra ihtiyaca göre bisikletlerimizin sayıları da artacak" şeklinde konuştu. Büyükşehir Belediyesi, Akıllı Bisiklet Mersin Sahilinde projesi ile vatandaşlara yepyeni bir hizmet daha kazandırdı. Akıllı Bisiklet Mersin Sahilinde Projesi, Adnan Menderes Bulvarı kıyı şeridi üzerinde 6 noktada kurulan bisiklet park istasyonundan tüm sezon kiralanabilecek 72 bisiklet ile hizmete sunuldu.

"HİZMET İÇİN VARIZ"
Kocamaz, "Sosyal yaşamın geliştirilmesi amacıyla yaptığımız çalışmalarımıza ara vermiyoruz. Çukurova Kalkınma Ajansı ile birlikte ortaklaşa gerçekleştirdiğimiz bu proje ile Mersinlileri bu anlamlı hizmet ile buluşturmuş olduk" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Akıllı bisiklet Mersin sahilinde
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN