Türkiye'nin en iyi haber sitesi

yerine borcunu ödesin

Giriş Tarihi: 19.8.2016
Festival yerine borcunu ödesin

Borç batağına saplanan Belediyesi’nin, geçen yıl düzenlediği in borcunu ödemeden yenisini yapmasına alacaklılardan tepki geldi: Önce borcunu ödesin, sonra eğlensin

'nın ilçesinde başkanlık koltuğuna oturduğu günden beri yaptığı hizmetlerin birçoğunun parasını ödemediği için icralık olan ve borç batağına saplanan CHP'li Belediye Başkanı Boğaçhan Ünal'ın, geçen yıl terör olayları nedeniyle iptal edilen 2. Büyük İskender i için bir reklam ajansına yaptırdığı işlerin binlerce liralık borcunu ödemediği ve icralık olduğu ortaya çıktı. Ancak CHP'li başkanın borçlarını ödemeden yeni bir festival daha yapması tepkilere neden oldu. Belediyeden alacağı olanlar, "Başkan Boğaçhan Ünal yaptırdığı hizmetlerin parasını ödemiyor ama iş eğlenmeye gelince para buluyor. Önce borcunu ödesin, sonra festival yapsın" diye dert yandı.

TANITIM KAMPANYASI
Geçtiğimiz hafta Karataş'ta Ahmet Ünal adlı bir esnafın işyerini basan ve darp eden, görüntüleri gündeme bomba gibi düşen CHP'li Belediye Başkanı Boğaçhan Ünal, bugüne kadar yaptırdığı işlerin parasını ödemediği için belediyenin kapısından icra memurları eksik olmuyor. Borç ödeme konusunda hayli sıkıntıda olan Ünal'ın geçen yıl 15-22 Ağustos tarihinde düzenlenmesi planlanan 2. Büyük İskender Festivali'nin tanıtım ve hazırlık çalışmaları için Polat Medya Tanıtım Pazarlama Organizasyon Hizmetleri San. Tic. Ltd. Şti ile sözleşme yaptığı, firmanın Başkan Ünal'ın onayı doğrultusunda 100 bin lirayı aşan iş yaptığı ancak parasını aradan bir yıl geçmesine rağmen hâlâ tahsil edemediği anlaşıldı.

"MAHKEMEYE VERDİK"
Firma yöneticisi Turan Polat, afiş, billbord, reklam, festival bayrağı, tanıtım ve benzer hizmetler için Karataş Belediye Başkanı Boğaçhan Ünal ile el sıkıştıklarını belirterek, "Geçen yıl ertelenen festival için Gülben Ergen, Zeynep Dizdar, Ferhat Göçer, Kibariye, Rafet El Roman, Selim Gülgören, Melih Görgün ve Selda Bağcan gibi sanatçılarla anlaşma yaptık. Günler öncesinden Adana'nın her yerinde festivalin tanıtımı ve reklamını yaptık. Ancak belediye haberimiz olmadan festivali iptal etti. Biz bunu basından öğrendik. Sonra başkanla görüşüp yaptığımız harcamaların ödenmesini talep ettik. Bugüne kadar bizi oyaladılar. Ancak bizim alacağımızı ödemeden başka bir firma ile bu yıl yapılacak festivalin anlaşmasını yaptığını öğrenince biz de durumu mahkemeye intikal ettirdik" dedi. Adana 2. İcra Müdürlüğü'nün 2016/11779 nolu kararıyla 85 bin 300,84 TL ve 8. İcra Müdürlüğü'nün 2016/5567 nolu kararıyla da 20 bin 346 lira alacakların ödenmesine karar verildiği ve ödeme yapılmadığı takdirde haciz yoluna gidileceği öğrenildi. Bu arada Karataş Belediyesi'nin Adana İcra Müdürlüklerinde onlarca dosyasının olduğu ve birçok borcun icra takibi yoluyla tahsil edildiği bildirildi. Bir yandan borçlarını ödeme çabasında olan CHP'li Başkan Boğaçhan Ünal'ın bir yandan da 19 Ağustos Cuma günü (bugün) başlayan festivalin coşkulu geçmesi için eşiyle birlikte Adana'da medya organlarını gezerek festivale davet ettiği bildirildi.

FESTİVAL İPTAL EDİLDİ
Dün akşam saatlerinde Karataş Belediyesi'nden yapılan açıklamada terör olaylarında çok sayıda şehit verilmesinden dolayı festivalin iptal edildiği bildirildi.

İŞYERİNİ BASTI, DARP ETTİ
CHP'li Karataş Belediye Başkanı Boğaçhan Ünal, geçen yıl bir reklam ajansına festival için yaklaşık 100 bin liralık iş yaptırmış parasını ise bugüne kadar ödememişti. İcralık olan Başkan Ünal'ın geçtiğimiz günlerde Ahmet Ünal isimli bir esnafın işyerini basarak darp ettiği kameralara yansımıştı.

İCRALIK OLAN DOSYALAR
Adana 12. İcra Müdürlüğü 2015/12334 esas sayılı dosya Alacak miktarı 941,78 TL. Adana 8. İcra Müdürlüğü 2015/1813 esas sayılı dosya Alacak miktarı 65.251,00 TL Adana 13. İcra Müdürlüğü 2015/413 esas sayılı dosya Alacak miktarı 8.506,29 TL Adana 5. İcra Müdürlüğü 2016/9146 esas sayılı dosya Alacak miktarı 115.162,50 TL Adana 14. İcra Müdürlüğü 2016/62 esas sayılı dosya Alacak Miktarı 10.302,06 TL Adana 10. İcra Müdürlüğü 2011/10538 esas sayılı dosya Alacak miktarı 23.507,36 TL Karataş İcra Müdürlüğü 2011/28 Esas sayılı dosya ?
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Festival yerine borcunu ödesin
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN