Türkiye'nin en iyi haber sitesi

FETÖ’cü lar kodesi boyladı

’de FETÖ’cü lara yönelik operasyonda gözaltına alınan 13 avukattan 12’si tutuklandı

Giriş Tarihi: 20.8.2016
FETÖ’cü avukatlar kodesi boyladı
Darbe girişiminden sonra 'de FETÖ ile işbirliği yaptığı iddia edilen lara yapılan operasyon kapsamında gözaltına alınan 13 avukattan 12'si silahlı terör örgütüne üye olmak ve terörün finansmanı hakkında kanuna muhalefetten tutuklandı. Bir avukat adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı. Bu arada Mersin Barosu'nun avukat imamı Ebubekir Sarıaslan ile avukatların ablası Nesrin Çağlayan'ın firar ettiği ve yurt dışına çıkmış olabileceği bildirildi. Avukatlarla birlikte çıkarılan Mersin Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Erhan Karaaslan'da tutuklandı.

PKK'LI AİLENİN AVUKATI
Soruşturma kapsamında tutuklanan avukatlardan özellikle Av. İsmail Çatal'ın, emniyette yapılan sorgulamada verdiği ifadesinden anlaşıldığı üzere, halen cezaevinde tutuklu olan dönemin FETÖ'cü emniyet imamları ve yine FETÖ kapsamında tutuklanan Genel Başkan Yardımcısı Kaptan Kartal ile işbirliği yaparak Arslan ailesi ve ailenin avukatı Av. Murat Altındere'ye kurduğu kumpaslar deşifre edildi. Avukat İsmail Çatal'ın Mersin'de yatırımları olan Iraklı Nasri ailesinin avukatlığını yaptığı, PKK terör örgütü bağlantıları olan ailenin Türkiye'ye giriş yasaklarının olması nedeniyle bu kişiler adına açtığı davaların ve yaptığı başvuruların lehine sonuçlanması için dönemin FETÖ'cü emniyet ve yargı imamlarıyla işbirliği içinde olduğu öne sürüldü.

OPERASYONLAR DURMUYOR
Mersin'de FETÖ kapsamında 15 avukat hakkında geçen hafta operasyon yapılmış ve bu operasyonda 13 avukat gözaltına alınmıştı. Ancak avukatların imamı Ebubekir Sarıkaya ile avukatların ablası olarak bilinen Nesrin Çağlayan'ın halen firar olduğu ve yurtdışına kaçmış olabilecekleri değerlendiriliyor. Mahkemeye çıkarılan avukatlardan Hasan Tek adli kontrol şartı ile tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. İsmail Çatal, Hacer Ayırtman Beysarı, Nazire Demirbilek Kuştepe, Musa Bire, Hasan Aygün, Şahnur Jamam Karaşahin, Uğraş Dalda, Fatma Kaloğlu Koçak, Önder Kurt, Serhat Özgür, Tevhide Yılmaz ve Erdoğan Günal ise FETÖ üyesi olmak suçundan tutuklandı. Mersin'de FETÖ operasyonlarına ara verilmeden devam edilecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
FETÖ’cü avukatlar kodesi boyladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN