Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sosyal belediyecilikte Yüreğir bir marka oldu

Göreve geldiği 2009 yılından bu yana sosyal projelere de önem veren Yüreğir Belediye Başkanı , ‘Belediyeniz Yanınızda’ projesiyle yaşlının, düşkünün, kimsesizin yanında oldu

Giriş Tarihi: 20.8.2016
Sosyal belediyecilikte Yüreğir bir marka oldu
Yüreğir Belediyesi 'Belediyeniz Yanınızda' projesiyle hasta, yaşlı ve kimsesizlerin yardımına koşuyor. Özel donanımlı mobil araçla yola çıkan ekipler önceden tespit edilen yaşlı ve kimsesizlere sağlık, kuaför ve kişisel bakımlarında düzenli olarak hizmet veriyor. Bu proje ile ev ortamında yaşlıları desteklemek ve onların toplumdan soyutlanmadan yaşamlarına devam etmesi amaçlanıyor.

HOŞ GELDİN BEBEK
Yüreğir'de belediye hizmetleri, doğumdan ölüme geniş bir yelpazede sunuluyor. İlçenin yüz akı projelerin başında gelen 'Yüreğir'e Hoş Geldin Bebek' projesi ile yaklaşık 5 yılda 15 bin bebeğe ulaşıldı. Yeni annelere bebeklerini büyütürken dikkat etmesi gereken birçok konuda eğitimler verildi. Özellikle dünyada da büyük bir sorun olan ani bebek ölümlerine karşı sosyal farkındalık çalışmaları yapıldı.

HAYATA KATILDILAR
'Sevgiye Engel Yok' anlayışı ile politikalarını değiştiren Başkan , ilçede bulunan engellilerin hayatlarını kolaylaştıran ve onları önemseyen ilklere imza attı. İlk etapta Yüreğir Engelli Koordinasyon Merkezi tamamlandı ve engellilerin etkinlik ve kurslara katılmaları için özel dizayn edilen araçlar tahsis edildi. Uzun süre evlerinden çıkamamış engelliler sosyal hayata katıldı.

VATANDAŞA ŞEFKAT ELİ
Yol, park, temizlik gibi konularının zaten belediyelerin asli görevi olduğunu vurgulayan Başkan Çelikcan, "Belediyecilik faaliyetleri artık sosyal projelerle önem kazanıyor. Sosyal projelere ne kadar önem verirseniz, vatandaşa ile ne kadar dokunursanız o kadar başarılı olursunuz. Biz Yüreğir Belediyesi olarak sosyal projelere çok önem veriyoruz. Çözüm odaklı hizmet anlayışı ile hareket ediyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sosyal belediyecilikte Yüreğir bir marka oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN