Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Son sözü ‘Vatanımı size bırakmam’ oldu

Giriş Tarihi: 21.8.2016
Son sözü ‘Vatanımı size bırakmam’ oldu

’da PKK ile mücadele ederken gazi olan Niyazi Ergüven, Gölbaşı Özel Harekât Dairesine yapılan saldırıda şehit oldu

Diyarbakır'ın Sur ilçesinde şubat ayında terör örgütü PKK operasyonlarında yaralanarak gazi olan Kahramanmaraşlı polis memuru Niyazi Ergüven, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Gölbaşı Özel Harekât Daire Başkanlığına yapılan hava saldırısında "Vatanımı size bırakmayacağım şerefsiz hainler" dedikten kısa bir süre sonra şehit düştüğü ortaya çıktı. 26 yaşında şehit düşen Ergüven ile en son Türkoğlu ilçesinde yaşayan ablası Esme Ergüven görüştü.

ARKADA SİLAH SESLERİ
Darbe girişiminin yaşandığı 15 Temmuz gecesi televizyonda Başbakan Binali Yıldırım'ı izlerken Ankara'da saldırılar olduğunu öğrendiğini, bunun üzerine kardeşini telefonla aradığını anlatan Esme Ergüven, "Kardeşimle telefonla görüşürken çok değişik sesler geldi. Kurşun sesleri, o havadaki gürültüler ve uçak sesleri. Durumunu sordum. 'Çok iyiyim merak etmeyin' dedi ama arkadan sesleri geliyordu" diye konuştu. Kardeşiyle konuşmalarının ardından telefonun bir süre kaldığını dile getiren Ergüven, şöyle devam etti: Telefon açık kaldığında kardeşimin 'Vatanımı size bırakmayacağım şerefsiz hainler' diye bağırdığını duydum. Amiri olduğunu düşündüğüm bir kişinin de 'Oğlum, paşam, sakin ol, bu vatanı kimseye vermeyeceğiz' dediğini işittim. Kardeşimle zannediyorum şahadetinden 10 dakika önce konuştum. Telefon kapandı. Ondan sonra da şehit olduğu haberini aldık.

"BU HAİNLERİ ASSINLAR"
Anne Saadet Ergüven oğlunun 2 Şubat'ta 'ın Sur ilçesinde PKK'lı teröristlerle çıkan çatışmada ayağından yaralanarak gazi olduğunu anlatarak, "Tedavisinin ardından 15 Temmuz'dan kısa bir süre önce oğlumu koklayarak tekrar görevine gönderdim. Yavrumu böyle yaptıkları için bu hainlerin asılmasını istiyorum. Başka bir şey istemiyorum" şeklinde konuştu. Baba İsmet Ergüven de "Devletimiz ve milletimiz bir olacak, bu hainlere fırsat vermeyeceğiz" dedi.

BAYRAĞIMIZ İÇİN
Gözü yaşlı ama gururlu baba İsmet Ergüven, "Çok şükür evladımız vatan için şehit oldu. Vatanımız, bayrağımız ve dinimiz için yaşarız. Başka alternatifimiz yok. Milletimiz, bu şerefsiz, namussuz ve vatan hainlerine gereken dersi versin. Milletimiz artık bu hainlere destek olmasın" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Son sözü ‘Vatanımı size bırakmam’ oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN