Başkan Elcik: Bir ay içinde taşınacağız

AK Parti İl Teşkilatının, sahibi FETÖ’cü olduğu bilinen binada olmasına tepkiler yükselirken, İl Başkanı Cesim Elcik, “Yeni binayı tuttuk, 1 aya taşınıyoruz” dedi

Giriş Tarihi: 22.8.2016
Başkan Elcik: Bir ay içinde taşınacağız
AK Parti İl Başkanlığı'nın faaliyet gösterdiği binanın, FETÖ'cü Nalbant'a ait olduğunun anlaşılması üzerine patlak veren skandalda nihayet sona gelindi. SABAH Güney'in konuyu gündeme getirmesinin ardından partililerin tepkisi yükselirken, yeni bir bina kiraladıklarını söyleyen AK Parti İl Başkanı Cesim Elcik, "Taşınmak için hazırlık yapıyoruz. Yaklaşık 1 ay sonra yeni binamıza taşınmış olacağız" dedi.

SABAH GÜNEY DUYURDU
AK Parti'nin Akbelen Bulvarı üzerinde bulunan parti binasının FETÖ'nün finans kaynaklarından biri olan ve Güney Afrika'ya kaçtığı öğrenilen Hasan Basri Nalbant'a ait olmasını anlaşılması üzerine SABAH Güney konuyu kamuoyu gündemine taşıdı. Dönemin İl Başkanı olan ve FETÖ'den gözaltına alınan Mekin Merter Salt ve ondan sonraki İl Başkanı İsmail Taşpınar döneminde defalarca binanın boşaltılacağı söylendi ama bir adım atılmadı.

PARTİLİLER TEPKİLİ
FETÖ'cü Hasan Basri Nalbant'ın, binayı muhasebecisi Mustan Ali 'e satmasının ardından kira sözleşmesinin yenilendiği haberi partiyi karıştırdı. Muvazaalı satışın bir anlam ifade etmediğini dile getiren AK Partililer, "Bu bina terör örgütü üyesinin ise yöneticilerimiz neden hâlâ burada kalıyor? Bir an önce çıkmalılar ve hatta devletin de bu binaya el koyması gerekir" diyerek sert tepki gösterdiler.

YENİ BİNA TUTULDU
İsmail Taşpınar'ın ardından göreve gelen AK Parti Mersin İl Başkanı Cesim Elcik, 4 yıldır tartışmaların odağında olan il başkanlığı binasının yerine yeni bir yerde bina kiraladıklarını dile getirerek, "Yeni binamızı tuttuk. Kira sözleşmesini imzaladık. Şu anda taşınma işlemleri için hazırlıklarımızı yapıyoruz. İnşallah 1 ay içerisinde yeni binamıza taşınmış olacağız" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkan Elcik: Bir ay içinde taşınacağız
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN