Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Susuzluk vatandaşı canından bezdirdi

Silifke ilçesine bağlı Çatı Mahallesi’nde su kaynakları kuruyunca mahalleli susuz kaldı. Yetkililere seslenen vatandaşlar, “Kıbrıs’a su ulaştıran devletimiz bize de getirsin” dedi

Giriş Tarihi: 26.8.2016
Susuzluk vatandaşı canından bezdirdi
nedeniyle su kaynaklarının sürekli kuruması bu kez 'in Silifke ilçesine bağlı Çaltı Mahallesi'nde kendini gösterdi. Yaz başından bu yana yaşanan içme ve sulama suyu sıkıntısı vatandaşın canına tak etti. Vatandaş yetkililere seslenerek, "Nasıl ki Anamur'dan Kıbrıs'a su götürülme imkanı sağlandı, biz de Göksu Irmağı'ndan su getirilmesini istiyoruz" dediler. Yaklaşık iki aydır içme suyu bulamadıklarını söyleyen mahalle halkı, "MESKİ'nin depodan on günde bir verdiği içme suyu vardı. O da çamur akıyordu. Bir süre akıtıp durultarak kullanıyorduk. Şu anda o suyu da 15 gündür bulamıyoruz. Evlerimizdeki içme sularımızı diğer mahallelerden bidonlara doldurup geliyoruz. Bu bir çözüm değil. Bunun haricinde evimizde diğer ihtiyaçlarımız için su yok" diye konuştular.

YARDIM İSTEDİLER
Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz'dan yardım isteyen mahalleliler, "Burada susuz kaldık. Daha derinden bir sondaj bulunur ya da Göksu Nehri'nden su getirilirse bütün köyler suya kavuşur. Anamur'dan Kıbrıs'a su götüren devletimiz bize de suyu getirebilir. Bakanımız 'ın, milletvekillerimizin sesimizi duymalarını istiyoruz" şeklinde konuştular.

KAYNAKLAR KURUDU
Silifke MESKİ Müdürü Serdar Bulut, Çaltı Mahallesi ve bölgesindeki su kaynakları kuruduğu için bu yıl bölgede içme suyu sıkıntısı yaşandığını belirterek, 4-5 farklı yerde sondaj çalışması yapıldı fakat su bulamadık. Bu sene bu nedenle içme suyu sıkıntısı yaşadık. Mahalle halkının talepleri doğrultusunda ise vatandaşın ihtiyacını karşılamak için tankerlerle su taşıyoruz. Talep oldukça su göndermeye devam edeceğiz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Susuzluk vatandaşı canından bezdirdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN