ta güçler birleşti

Askeri Hastanesi Bakanlığı’na devredildi. Törene katılan Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Osman Kürşat Arıkan, “Bu çok olumlu bir gelişme”dedi

Giriş Tarihi: 28.8.2016
Adana sağlıkta güçler birleşti

Bakanlığı'na devredilen Askeri Hastanesi, bundan sonra Çukurova Dr. Aşkım Tüfekçi Devlet Hastanesi Baraj Yolu Binası olarak hizmet vermeye devam edecek. Adana Askeri Hastanesi'nde düzenlenen devir teslim törenine katılan Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Osman Kürşat Arıkan, Adana Askeri Hastanesi Baştabibi Albay Dr. Mehmet Cengiz Kökyıldırım'dan hastanenin devrini aldı.

TEŞEKKÜR BELGESİ VERDİ
Albay Dr. Kökyıldırım'a teşekkür belgesi veren Prof. Dr. Arıkan, "Olumlu bir değişim, güçlerin birleşmesi" dedi. Arıkan, "Askeri hastaneleri 'na devrini gerçekleştiriyoruz. Askeri hastanelerin barışta ve savaştaki rolleri değişmeyecek. Daha güçlü bir şekilde Sağlık Bakanlığı çatısı altında aynı görevi yapmaya devam edecekler. Burada başta Türk Silahlı Kuvvetleri mensupları ve aileleri olmak üzere sivil halkımız da bu hastanelerden faydalanacak" diye konuştu. Devletin bu hizmetleri kapatmadığını belirten Prof. Dr. Osman Kürşat Arıkan, "Bu hizmetler aynı şekilde ve eskisinden de güçlendirilmiş şekilde yürüyecektir. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Sağlıkta geldiği seviye ve gösterdiği başarılarla zaten Sağlık Bakanlığı tüm dünyaya kendini kabul ettirmiş kurumdur. Bu değişimin hayırlı ve uğurlu olmasını istiyoruz. Hastanede emeği geçen Dr. Cengiz Kökyıldırım'a, ekibine çok teşekkür ediyorum" dedi. Bakanlığa devredilen hastanenin kendilerine bağlı olarak hizmet vereceğini belirten Çukurova Dr. Aşkım Tüfekçi Hastanesi yöneticisi Dr. Halil Nacar, "Bu kurumumuz da hastalarımıza şifa dağıtmaya devam edecek" şeklinde konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Adana sağlıkta güçler birleşti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN