Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ATO’nun hesapları incelemeye alındı

ATO meclis üyesi Fatih Köylü’nün Başkan Atila Menevşe’nin odanın paralarını Bank ’ya yatırdığı yönündeki iddiaları üzerine görüntü ve tutanaklara

Giriş Tarihi: 29.8.2016
ATO’nun hesapları incelemeye alındı
SABAH Güney'in 27 Ağustos Cumartesi günü manşetine taşıdığı "ATO Meclisi'nde FETÖ kavgası" haberi üzerine harekete geçen Adana Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri Adana Ticaret Odası'nın (ATO) 40'ncı meclis toplantısının görüntü ve tutanaklarına . ayrıca 17-25 Aralık operasyonundan sonra ATO'nun Bank 'ya yatırdığı yüklü miktardaki paranın hareketlerini incelemek üzere harekete geçti. ATO Meclisi, Tarkan Kulak başkanlığında 25 Ağustos Perşembe günü toplandı. Üyelerden Fatih Köylü, ATO Başkanı Atila Menevşe hakkında FETÖ ile ilgili bomba etkisi yaratan iddialarda bulundu. Başkan Menevşe'nin darbeci general 10. Tanker Üs Komutanı Bekir Ercan Van'a İncirlik'te yapılacak toplantılara katılmaları için kendi adlarına karar verdiğini ileri süren Fatih Köylü, "25 Mayıs'taki toplantıya katıldınız. Bizlerin de katılmasına darbeci paşa ile beraber karar vermişsiniz. 14 Temmuz'da İncirlik'te yapılan toplantıya çok sayıda meclis üyesi ile birlikte ben de katıldım. Bu konuda ifade verdim. Halen şüpheli olarak soruşturmam devam ediyor" dedi.

'ATO FETÖ'CÜ GİBİ ALGILANIYOR'
17-25 Aralık operasyonundan sonra Fetullah Gülen'in Bank Asya'yı "Kalkındırın" çağrısına kulak vererek Başkan Menevşe'nin ATO'nun milyonlarca liralık mevduatlarını FETÖ'nün bankasına yatırdığını öne süren Fatih Köylü, "Keşke parayı en yüksek faiz oranını verdiği için Bank Asya'ya yatırdığınızı söyleseydiniz. Yaptığınız icraatlar yüzünden ATO gibi bir kurum FETÖ üyesi gibi algılanmaktadır. Sayenizde üyelerimiz FETÖ ile ilgisi olduğu gerekçesiyle ifade veriyor. Asıl FETÖ'cü siz ve yönetimizdir. Bir dönem başkanlık yapacağınızı söylediniz ama halen devam ediyorsunuz. Başımıza o kadar iş gelirken bir geçmiş olsun telefonu bile etmediniz" diye konuştu.

BAŞKAN ATİLA MENEVŞE SİNİRLENEREK CEVAP VERDİ
Köylü'nün zehir zemberek iddialarına yanıt veren Başkan Atila Menevşe, "Odanın paralarını, Bank Asya'ya yüksek faiz verdiği için yatırdık. Sen ne konuştuğunun farkında değilsin. Söylediklerini kulakların duyuyor mu? FETÖ'nün asıl tetikçisi sensin. Senin gibi adamlar karışıma çıkarsa bir kez değil 10 kez aday olurum" diyerek tepki gösterdi. Bu tartışmanın SABAH Güney'e manşete taşınmasından sonra TEM polisi harekete geçti ATO'ya operasyon düzenleyen polis, geçtiğimiz Perşembe günü yapılan 40'ıncı Meclis toplantısının görüntü ve tutanaklarına el koydu. Bilgisayarların imajını alan polisler, bütün dosyaları ve kayıtları incelemek üzere emniyete götürdü. Ayrıca ATO'nun Bank Asya'daki para hareketlerinin de detaylı olarak incelendiği öğrenildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ATO’nun hesapları incelemeye alındı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN