İçme suyuna sabotaj mı var

Elbistan’da son günlerde , baş dönmesi ve yüksek ateş şikayetiyle hastanelere başvuranların sayısının artması içme suyuna sabotaj yapıldığı ihtimalini gündeme getirdi

Giriş Tarihi: 29.8.2016
İçme suyuna sabotaj mı var
Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesindeki hastanelere son günlerde , baş dönmesi ve yüksek ateşle başvuranların sayısının hızla artması akıllara içme suyuna sabotaj mı yapıldı iddialarını getirdi. Acil servislerde hastalara anında müdahale edilirken, Vali Vahdettin Özkan, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, KASKİ Genel Müdürü Mustafa Altınok Elbistan'a giderek gerekli incelemelerde bulundu. Hastaneye yatırılan vatandaşları ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini ileten Vali Vahdettin Özkan, sorunun neden kaynaklandığının kısa zamanda ortaya çıkarılacağını söyledi.

KRİZ MERKEZİ KURULDU
Kaynarca İçme suyu Terfi 'ne giderek incelemelerde bulunan Vali Özkan ile Büyükşehir Başkanı Fatih Mehmet Erçok, burada KASKİ Genel Müdürlüğü yetkililerinden bilgi aldı. Hastanelere gelen insanların şikayetlerinden sorunun içme suyundan kaynaklandığının değerlendirildiğini belirten Vali Vahdettin Özkan, "Biz hemen İl ve İlçe Merkezi'ni topladık. Sağlık Bakanlığımızdan ekipler geldi. Gerekli personel ve ilaç takviyesi yapıldı. İçme suyundan numuneler alındı. Bunlar hızla tahlil edilecek ve sonunun kaynağı kısa zamanda ortaya çıkacak" diye konuştu.

KAYNATARAK İÇİLMELİ
Elbistan halkına geçmiş olsun dileklerini ileten Başkan Fatih Mehmet Erkoç, "Normal şartlarda Halk Sağlığı ekipleri içme sularını günlük olarak kontrol eder ve bunu rapor haline getirir. Ancak yapılan testlerde ortaya çıkmaya bir durum olabilir. Daha ileri düzeyde tetkikler yapılacak. Şimdi kapalı su takviyesi yapıyoruz. Elbistanlı hemşerilerim içme suyunu kaynatarak içsin. Ya da dağıtımız hazır suları kullansın. Bu olay netleşinceye kadar temkini elden bırakmayalım. Soruşturma çok yünlü sürüyor. KASKİ'den kaynaklanan bir ihmal ya da içme suyuna sabotaj yapılmışsa gereken derhal yapılacaktır. Cumhuriyet Başsavcılığımız da ayrıca inceleme başlattı" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İçme suyuna sabotaj mı var
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN